ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Kolejne szkoły w gminie przejdą termomodernizację

Wojnicki samorząd podpisał umowę z wykonawcą robót związanych z termomodernizacją dwóch budynków szkolnych. Koszt inwestycji szacowany jest na blisko 5,8 mln złotych.

W czwartek, 13 października podpisana została umową na wykonanie prac budowlanych dotyczących termomodernizacji dwóch budynków szkolnych z zagospodarowaniem terenu na kwotę 5 799 577,00 zł. Warto jednak zaznaczyć, że inwestycja otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 5 mln zł. Wykonawca został wyłoniony w przetargu i jest nim Przedsiębiorstwo Budowlane-Handlowe Zeliaś Spółka Jawna z siedzibą w Tarnowie.

W ramach inwestycji termomodernizację przejdzie Szkoła Podstawowa w Olszynach i Szkoła Podstawowa w Grabnie, której celem jest poprawa efektywności energetycznej oraz podniesienie standardu technicznego budników poprzez docieplenie ścian zewnętrznych, piwnicy i stropów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wymianę obróbek blacharskich. Kompleksowa termomodernizacja obiektów przyczyni się do znacznego obniżenia zapotrzebowania na energię cieplną niezbędną do ich ogrzania, a wykonanie nowej elewacji wpłynie również na poprawę walorów estetycznych i wizualnych szkół.

– Trudno byłoby wykonać tak dużą inwestycję z własnych środków. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać dofinansowanie w wysokości prawie 90 % wartości całej inwestycji, dzięki któremu obie placówki mogą przejść gruntowną metamorfozę. To wielkie wsparcie, bez którego nie udałoby nam się podjąć prac termomodernizacyjnych tych obiektów, na które od lat czekają rodzice i dzieci uczęszczające do szkół.– mówi burmistrz Wojnicz, Tadeusz Bąk. – Z całą pewnością inwestycja wpłynie na poprawę środowiska naturalnego znacznie ograniczając emisję zanieczyszczeń do powietrza. Poprawi się także estetyka budynków. – dodaje.

IB

Podobne artykuły

Back to top button