ADV
Wiadomości
Trending

Aż sześć nowych zakażeń w Powiecie Brzeskim / 9 sierpnia 2020 r.

W niedzielę 8 sierpnia 2020 r. w Powiecie Brzeskim potwierdzono aż 6 nowych przypadków koronawirusa – tym razem 5 w Gminie Czchów i jeden w Gminie Brzesko. Czyżby po okresie względnego spokoju na teren Powiatu Brzeskiego dotarła fala zachorowań na koronawirusa?

Aktualnie jest już 15 przypadków koronawirusa, z czego 13 aktywnych. Dwóch pacjentów z tej grupy zostało uznanych za ozdrowieńców. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno – epidemiologiczną w Brzesku – tym razem zakażenia dotyczą Gminy Czchów oraz Gminy Brzesko.

Gmina Czchów stanowiła ewenement na mapie zakażeń w regionie – od marca do końca lipca nie potwierdzono tam ani jednego przypadku Covid-19 (aż 149 dni bez żadnego zakażenia!).

W nowej fali zachorowań – od początku lipca odnotowano w Powiecie Brzeskim następujące przypadki zakażenia koronawirusem: 2 przypadki w Iwkowej (z 3 i 30 lipca), 3 przypadki z Brzeska (z 16 i 28 lipca; 9 sierpnia), 1 przypadek z Gminy Gnojnik (z 25 lipca), 1 przypadek z Gminy Borzęcin (1 sierpnia), 2 przypadki z Gminy Czchów (1 i 2 sierpnia), 3 przypadki z Gminy Dębno (7 i 8 sierpnia).

Bardzo nieciekawie wygląda sytuacja w Powiecie Bocheńskim. Łącznie na terenie całego Powiatu Bocheńskiego zachorowało 358 osób, z czego aktywnych zakażeń jest 179. Z tej grupy w izolacji przebywa 162 osoby, a hospitalizacja zostało poddanych 17 osób. Powiat Bocheński stał się „liderem” w Województwie Małopolskim – do tej pory zmarło 29 osób, z czego 22 osoby na COVID-19, a 7 z innych przyczyn.

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy. Od początku sierpnia w skali kraju liczba zakażeń nie spada poniżej 650 osób. A w sobotę 8 sierpnia było to rekordowe 843 osób. Prawdopodobnie do końca miesiąca średnia dobowa liczba zachorowań przekroczy 1000 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 9 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 9 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 51,791 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1,807 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 4 518 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 91 osób – w tym 10 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 1840 osób. W Powiecie Brzeskim 66 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3 464 (poprzednia doba: : 3 189 badania).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 9 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 85 osób 
Izolacja – 13 osób 
Hospitalizacja – 2
Ozdrowieńcy – 66
Osoby w kwarantannie – 131
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 33
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 12
Gmina Borzęcin – 12
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 9
Gmina Czchów – 7

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button