TOPTOP
Wiadomości
Trending

Pomóż Annie z Tymowej zebrać pieniądze na terapię komórkami macierzystymi

Anna Klimek pochodzi z Tymowej w Gminie Czchów. Ma 29 lat – niestety od 17 roku życia zmaga się ze straszną chorobą – stwardnieniem rozsianym. Z osoby aktywnej stała się osobą schorowaną, która pomimo starań potrzebuje pomocy bliskich. Pojawiła się szansa na leczenie choroby komórkami macierzystymi. Ta terapia może pomóc, zanim choroba poczyni nieodwracalne zmiany w systemie nerwowym. Niestety – koszt tej terapii to aż 160 tysięcy złotych.

Niestety z powodu zaawansowania i czasu trwania chorób Anna nie została zakwalifikowana do przeszczepu komórek macierzystych na NFZ w Katowicach (jedyna placówka wykonująca przeszczep komórek macierzystych na NFZ w Polsce), dlatego musi sfinansować leczenie z własnych środków.

W serwisie siepomaga.pl została uruchomiona zbiórka środków na terapię Anny. Czas na zgromadzenie tak dużych środków to 3 miesiące. Zbiórka zakończy się 7 września 2021 r.

Stwardnienie rozsiane to przewlekła choroba układu nerwowego, polegająca na nieprawidłowym przekazywaniu impulsów nerwowych. Nazwa pochodzi od „rozsiania” zaburzeń w różnych miejscach układu. Zwykle pierwsze objawy związane są z zaburzeniami ruchu, np. drętwienia palców czy stopy, niedowład i zakłócenia równowagi.  Choroba często doprowadza do inwalidztwa. Na chwilę obecną stwardnienie rozsiane jest chorobą nieuleczalną.

– Za mną lata codziennego przeciągania liny z chorobą, a przede mną? Przede mną wciąż długa i wyboista droga, ale czy kiedy dotrwam do jej końca wciąż będę samodzielna..? – zastanawia się Anna Klimek.

Anna pomimo chory nie poddaje się i walczy o swoje zdrowie i samodzielność.

– O stwardnieniu rozsianym dowiedziałam się, gdy miałam zaledwie 17 lat. Byłam wtedy u progu dorosłości, w trakcie nauki w szkole średniej. Choroba przez nieco ponad dziesięć lat z osoby aktywnej zrobiła ze mnie schorowanego człowieka. Problemy wciąż się pogłębiają. Nie radzę sobie w wielu sytuacjach. Są dni, kiedy jest bardzo ciężko, ale nie poddaję się, tylko walczę, by być jak najdłużej samodzielna – opisuje historie swojej choroby.

Szansą dla Anny jest leczenie za pomocą preparatu MSC. Komórki macierzyste (MSC – Mesenchymal Stem Cells) to pierwotne komórki, które mają zdolność do nieograniczonego samo-odnawiania się oraz różnicowania w różne typy komórek tworzących poszczególne tkanki i organy człowieka.

Leczenie komórkami macierzystymi jest dostępne jako eksperyment medyczny, stawiająca na opóźnienie rozwoju choroby przez wspomaganie regeneracji uszkodzonych neuronów, co może pozwolić na złagodzenie objawów u pacjenta.

– W walce z chorobą próbowałam już prawie wszystkiego, ale dopóki widzę cień szansy, będę walczyć dalej! Tej walki nie wygram jednak sama. Pomożesz mi? – prosi Anna Klimek.

Nie pozostańmy obojętni na tę prośbę. Liczy się każda wpłata!

Link do siepomaga:

https://www.siepomaga.pl/anna-klimek <==


foto:siepomaga.pl
IB

REKLAMA

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast