Sport

Dwa złote medale Wojciecha Wojdaka w ramach Grand Prix – Pucharu Polski w Warszawie / 10-11 kwietnia 2021 r.

W sobotę i niedzielę (10 i 11 kwietnia) w Warszawie odbyły się pływackie zawody w ramach Grand Prix – Pucharu Polski. Wojciech Wojdak kolejny raz z ogromną przewagą zameldował się na pierwszym miejscu w konkurencjach 400 m oraz 1500 m stylem dowolnym. Tym samym jego kolekcja medali ponownie powiększyła się o dwa złote krążki!

Serdecznie gratulujemy Wojtkowi oraz jego trenerowi Marcin Kacer a także życzymy powodzenia na Mistrzostwach Polski, które rozpoczynają się 28 kwietnia w Lublinie.

Wojciech Wojdak jest wskazywany jako jedyny polski pływak, który ma realną szansę aby zakwalifikować się na tegoroczne igrzyska w Tokio w konkurencjach: 400 m, 800 m, 1500 m stylem dowolnym. Musi jednak spełnić choćby jeden z wymaganych czasów kwalifikacyjnych podanych w poniższej tabeli.

Minima kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich w Tokio są bardzo wyśrubowane. Przykładem jest konkurencja 1500 m stylem dowolnym. Bowiem w całej historii polskiego pływania czas poniżej 15 minut zdołało pokonać TYLKO czterech polskich pływaków. Ostatnim z wielkiej czwórki (oprócz Piotra Albińskiego, Przemysława Stańczyka i Mateusza Sawrymowicza) był w 2019 roku właśnie Wojciech Wojdak.

Przed Wojtkiem ciężki orzech do zgryzienia. Wierzymy jednak, że nasz reprezentant wkrótce zabłyśnie oczekiwaną formą i nie tylko zapewni sobie kolejne zwycięstwo ale także pokona ustalony czas.

foto: Wojciech Wojdak@fb

Wojciech Wojdak@fb

W weekend odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w Warszawie. Wojciech Wojdak kolejny raz z ogromną przewagą…

Opublikowany przez Wojciecha Wojdaka – pływaka Niedziela, 11 kwietnia 2021

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast