ADV
Wiadomości
Trending

Uwaga! Atak zimy – we wtorek ostro sypnie śniegiem

Stęskniliście się za zimową aurą i śniegiem? Jeżeli tak – to nie będziecie musieli czekać na niego kilka miesięcy, ponieważ sypnie nim już w najbliższy wtorek. Po weekendzie czeka nas niemiła niespodzianka… We wtorek  13 kwietnia zacznie zbliżać się do nas wyjątkowo uwodniony niż genueński.

Od wtorku do czwartku (tj. od 13.04 do 15.04) w południowej części woj. małopolskiego, śląskiego, podkarpackiego może spaść bardzo dużo ciężkiego, mokrego śniegu, który oprócz znacznych utrudnień drogowych, może spowodować liczne awarie energetyczne oraz szkody w drzewostanie. Obecne wyliczenia modeli numerycznych (GFS, ECMWF, ICON, GEM) wskazują na to, iż najsilniejsze opady śniegu wystąpią na południe od linii: Bielsko-Biała, Wadowice, Bochnia, Tarnów.

– Niemniej jednak trzeba się liczyć z opadami śniegu do 10 cm w rejonie Tarnowa, a w górach nawet do 50 cm. Przypominam, że masywne opady śniegu w kwietniu to nie jest jakieś ekstremalnie rzadkie zjawisko, 9.04.2003 roku w Tarnowie spadło 28 cm śniegu – czytamy na profilu Internetowej Stacji Meteo Tarnowiec.

Zalecamy śledzenie bieżących ostrzeżeń meteorologicznych.

Aktualna prognoza meteo dla Brzeska w formie meteogramów <==

IB / Polscy Łowcy Burz  /  Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec

++ ATAK ZIMY W POŁOWIE KWIETNIA ?? ++

Dzisiejsza temperatura maksymalna wyniosła w Tarnowcu 19,9 st. C, jutro będzie…

Opublikowany przez Internetowa Stacja Meteo Tarnowiec Sobota, 10 kwietnia 2021

W kolejnych dniach zima nie da o sobie zapomnieć. Od wtorku do czwartku (tj. od 13.04 do 15.04) w południowej części…

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Niedziela, 11 kwietnia 2021

Podobne artykuły

Back to top button