ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości

Graficiarz w rękach tarnowskich policjantów

Niszczą elewacje domów, bloków, ogrodzenia, budynki i urządzenia użyteczności publicznej. Wywołują szkody liczone w tysiącach złotych. Mowa o graficiarzach, którzy są prawdziwą plagą nie tylko miejskich przestrzeni. Tarnowscy policjanci konsekwentnie walczą z ich niszczycielskim działaniem.

Właśnie zatrzymali 41-letniego mieszkańca miasta, który zniszczył cztery obiekty na tarnowskich „Falklandach”. Za jego sprawą wulgarnymi treściami został pobazgrany osiedlowy sklep, supermarket, miejski budynek zajezdni autobusowej, a także prywatna przyczepa kempingowa.
Od połowy marca mieszkańcy osiedla oraz przechodzące tamtędy osoby skazane były na oglądanie obraźliwych wulgaryzmów, których „autor” nie szczędził sobie malując po murach przy użyciu farb w sprayu.
W tarnowskiej komendzie miejskiej gdzie trafił 41-latek zarzucono mu popełnienie wszystkich szkodliwych społecznie czynów. Przyznał się do nich. Pytany co nim kierowało odpowiedział, że chciał odreagować życiowe niepowodzenia, a wypity alkohol tylko go ośmielił i pomógł podjąć nietrafną decyzję.
Sprawa tarnowianina jeszcze dzisiaj zostanie przesłana tarnowskiemu sądowi, który rozstrzygnie, jaka kara spotka graciarza.
policja.gov.pl
REKLAMA

Podobne artykuły

Back to top button