ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości

Groził przechodniowi nożem i pociął mu drzwi

Tak dramatycznego zakończenia wieczoru z pewnością nie spodziewał się mieszkaniec Tarnowa, który kilka dni temu wybrał się na zakupy. W drodze powrotnej do domu, idącego ulicą Burtniczą 23-latka zaczepił nieznajomy mężczyzna i żądał od niego pieniędzy, po czym wyciągnął nóż i zagroził jego użyciem, w przypadku niespełnienia jego żądania.

Napadnięty rzucił się do ucieczki. Niestety napastnik najwyraźniej nie chciał dać za wygraną i pobiegł za nim. Tarnowianinowi udało się dotrzeć do miejsca zamieszkania, wbiegł na klatkę schodową i dalej do drzwi mieszkania, które w pośpiechu zatrzasnął za sobą.

I wydawać by się mogło, że to już koniec i może poczuć się bezpiecznie, ale nic bardziej mylnego. Chwilę później nożownik stanął pod jego drzwiami i trzymanym w ręce nożem zaczął w nie uderzać. Pokrzywdzony, słysząc, co się dzieje, wykręcił numer alarmowy, dzięki czemu na miejscu szybko pojawili się policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum.

W następstwie podjętych przez nich działań napastnik został zatrzymany. Chwilę wcześniej, na widok mundurowych próbował pozbyć się noża, odrzucając go od siebie. 18-latek został umieszczony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Śledczy tymczasem zabrali się za zbieranie dowodów przeciwko niemu.

Kiedy materiał dowodowy był już kompletny 18-letni mieszkaniec Tarnowa, został doprowadzony do prokuratury rejonowej. Usłyszał zarzut usiłowania rozboju, przy użyciu niebezpiecznego narzędzia oraz zniszczenia mienia. Decyzją tarnowskiego sądu został tymczasowo aresztowany i na proces poczeka dwa miesiące w odosobnieniu. Grozi mu od 3 do 12 lat więzienia.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button