ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Rok obfity w szczepienia

Blisko 21 tys. szczepionek przeciwko Covid 19 podali w tym roku pracownicy Mościckiego Centrum Medycznego. Dominuje szczepionka marki Pfizer, która stanowi 83 % wszystkich podanych preparatów. Niespełna 4% to produkty marki AstraZeneca. Pozostałe 13% podanych szczepionek wyprodukował koncern Janssen w ramach grupy Johnson & Johnson.

Liczby zawierają szczepienia podawane w siedzibie Mościckiego Centrum Medycznego oraz w Punkcie Szczepień Powszechnych zlokalizowanym w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniska oraz podczas wielu akcji plenerowych.

W Mościckim Centrum Medycznym wciąż prowadzone są zapisy na szczepienia. Rejestrować się można pod numerem telefonu 14 688-05-07 przesyłając mail na adres: szczepienia@mcm.net.pl. Obecnie pierwszy wolny termin na szczepienia Pfizerem to sobota 8 stycznia, wcześniej, bo już 5 stycznia można się zaszczepić preparatem marki Johnson & Johnson. Pierwszy wolny termin na zaszczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat to 18 stycznia 2021 r.

Dodajmy, że obecnie w Tarnowie w pełni zaszczepionych jest blisko 56 tys. osób, czyli 52% populacji. Pierwszą dawkę szczepionki przyjęło prawie 58 tys. tarnowian. Natomiast w gminie Tarnów w pełni zaszczepionych jest 46% mieszkańców.

Mościckie Centrum Medyczne

blank

Podobne artykuły

Back to top button