ADV
Wiadomości
Trending

Groźny wypadek w Będzieszynie. 11 osób rannych! / 15 września 2023 r.

W piątek 15 września 2023 r. W godzinach porannych na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Będzieszyna (Powiat Brzeski, Gmina Czchów) doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu poszkodowane zostało aż 11 osób, w tym dwoje dzieci.

Galeria zdjęć / KPP Brzesko <==

Jak informuje RMF FM, vanem podróżowali obywatele Turcji, którzy jechali prawdopodobnie z lotniska.

– Doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów, marki Toyota i Dacia. W zdarzeniu tym poszkodowanych zostało 11 osób. Wszyscy ranni zostali przetransportowani do okolicznych szpitali. Z uwagi na to, że większość uczestników zdarzenia to obcokrajowcy i nie posługują się językiem polskim, czynności na miejscu zdarzenia były utrudnione.

Na miejscu policjanci z biegłym sądowym pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Brzesku wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady, rozpytali naocznych świadków zdarzenia po to, aby w prowadzonym postępowaniu dokładnie ustalić przyczyny oraz okoliczności wypadku.

W trakcie ustaleń, do policjantów dotarła informacja, że jeden z uczestników zdarzenia, być może pod wpływem szoku, oddalił się z miejsca – informuje Ewelina Buda – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Na miejsce zadysponowano znaczne siły ratownicze w tym 6 karetek Pogotowia Ratunkowego, 2 śmigłowce ratownicze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz liczne zastępy straży pożarnej.

Ze względu na prowadzaną akcje ratowniczą Policja zaleca wybranie objazdów – przez Gródek nad Dunajcem i Iwkową.

W akcji bierze udział sześć zastępów straży pożarnej – w tym trzy zastępy z PS B Brzesko oraz po jednym z jednostek OSP Czchów, OSP Tymowa oraz OSP Jurków.

[ays_survey id=”4″] —

Foto: PSP Brzesko – zdjęcia nadesłane
IB / PSP / RMF FM / KPP Brzesko

Mapa natężenia ruchu na drodze krajowej nr 75 w Będzieszynie. 15 września 2023 r. godz. 10.30

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button