ADV
Wiadomości
Trending

Grzegorz Kolbusz nowym radnym Rady Miejskiej w Brzesku. Zastąpił Marcina Ciureja

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Brzesku nowym radnym został przewodniczący Osiedla Brzezowieckie – Grzegorz Kolbusz. Swoje ślubowanie złożył online, z racji tego, że od kilkunastu miesięcy sesje Rady Miejskiej w Brzesku odbywają się tylko w formie zdalnej. Zastąpił Marcina Ciureja, który na poczatku grudnia poinformował o rezygnacji z pełnienia funkcji radnego.

W poniedziałek 27 grudnia 2021 r. Komisarz Wyborczy w Tarnowie wydał postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu radnego Rady Miejskiej w Brzesku. Zgodnie z jego decyzją wakujący mandat w okręgu wyborczym nr 2, właściwy dla wyboru Rady Miejskiej w Brzesku objął Grzegorz Stanisław KOLBUSZ – kandydat z listy nr 10 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, który w wyborach przeprowadzonych w dniu 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu.

Postanowienie przekazano zainteresowanemu, Wojewodzie Małopolskiemu oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej w Brzesku.

Grzegorz Kolbusz w wyborach samorządowych jakie odbyły się w październiku 2018 r. uzyskał 246 głosów i zajął 3 miejsce na liście. Grzegorz Kolbusz pełnił funkcję radnego w latach 2014-2018.

Radny Marcin Ciurej złożył rezygnację w poniedziałek 6 grudnia 2021 r. na ręce Komisarza Wyborczego w Tarnowie. Jako powód rezygnacji podał względy osobiste. Marcin Ciurej pełnił funkcję radnego Rady Miejskiej w Brzesku od 2014 r. (uzyskał wtedy 179 głosy). Ponownie został wybrany w wyborach w 2018 r. (otrzymał wtedy 330 głosów). W obu przypadkach wszedł z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

W środę 29 grudnia 2021 r. Rada Miejska prowadziła dalsze obrady już w 21 osobowym gronie.

foto: Maciej Mazur

IB

Podobne artykuły

Back to top button