ADV
Wiadomości
Trending

Gumofilce przyczyną strażackiej interwencji w Sufczynie / 13 stycznia 2024 r.

W sobotę 13 stycznia 2024 roku o godz. 18⁴⁹ służby ratownicze zostały zadysponowane do zdarzenia w miejscowości Sufczyn w rejonie ulicy Szkolnej. Zgłoszenie dotyczyło pożaru kotłowni.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu okazało się iż na piecu pozostawiono gumofilce. Po przekazaniu stosownych zaleceń w postaci przewietrzenia pomieszczeń wróciliśmy do koszar – informują strażacy z OSP Sufczyn.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków z PSP Brzesko wraz z druhami z OSP Sufczyn.

W związku z trwającym sezonem grzewczym strażacy apelują o szczególną ostrożność. W minionych sezonach grzewczych na terenie Powiatu Brzeskiego dochodziło do wielu fatalnych w skutkach pożarów domów, które kończyły się gigantycznymi stratami.

Od redakcji

Pożary kotłowni i domów to prawdziwa plaga. Jednym z najbardziej typowych objawów pożaru jest dym. By móc szybko zareagować i zlokalizować dym warto wyposażyć się w czujnik dymu. Należy jednak odróżnić detektor dymu od czujnika czadu. Eksperci zalecają zakup czujki dymu (80-150 zł), a gdzie to zasadne również czujki tlenku węgla (czadu – koszt 70-150 zł), jak również zakup gaśnicy (około 200 zł, co najmniej 6 kg środka gaśniczego). Ten niewielki wydatek może ocalić życie, zdrowie i dobytek w momencie powstania pożaru. Dostępne są również samoczynne urządzenia gaśnicze. Tego typu urządzenia są wyposażone w samoczynny zawór ampułkowy, który automatycznie uruchamia gaśnicę w przypadku przekroczenia krytycznej temperatury w pomieszczeniu. Koszt jest nieco wyższy niż zwykłej gaśnicy – waha się w przedziale od 250 do 500 zł.


Fot.by Paula B. Krystian N.
foto: OSP Sufczyn / IB

Podobne artykuły

Back to top button