ADV
1
KulturaWiadomościWideo
Trending

Lucyna Mazur z Czchowa w kolejnej edycji The Voice Senior / video

Na antenie TVP2 wystartowała piąte edycja programu The Voice Senior. W ramach „The Voice Senior” występują utalentowani wokalnie uczestnicy, ale warunkiem wzięcia udziału w programie jest ukończenie 60. roku życia.

Wśród uczestników piątej edycji jest Lucyna Mazur z Czchowa. W trakcie Przesłuchań w ciemno zaśpiewała piosenkę Anny Jantar – „Radość najpiękniejszych lat”. Wykonanie spodobało się wszystkim jurorom, którzy odwrócili swoje fotele. Ten utwór pozwala przejść Lucynie Mazur do kolejnego etapu the Voice Senior właśnie w drużynie Maryli Rodowicz, którą urzekło jego wykonanie.

„Radość najpiękniejszych lat” w wykonaniu Lucyny Mazur / VIDEO TVP 2<==

LUCYNA MAZUR – kim jest

Muzyka jest obecna w życiu Lucyny odkąd tylko pamięta. Śpiewu uczyła się z… radia. Dopiero po poznaniu męża, muzyka, zajęła się tym zawodowo. Wspólnie z ukochanym tworzyli zgrany zespół i muzykowali po licznych imprezach, wychowując jednocześnie piątkę dzieci, w których również zaszczepiali muzycznego bakcyla.

Niestety rodzinną sielankę przekreśliła przedwczesna śmierć męża. W życiu Lucyny i dzieci zaczęła się wówczas walka o byt. Przez wiele lat Lucyna była zmuszona dzielić swoje życie między Polskę a Austrię – śpiewała na wiedeńskich dancingach, aby móc utrzymać siebie i dzieci. Dopiero 4 lata temu wróciła na dobre do swojego ukochanego Czchowa, gdzie cieszy się emeryturą oddając się zarazem swojej autorskiej twórczości – nagrywa piosenki, pisze wiersze i publikuje swoje dzieła w internecie. Twierdzi, że dojrzała, aby w końcu spełnić swoje marzenia, a ich szczytem jest udział w „The Voice Senior”. Do udziału w programie namówił Lucynę jej syn.

„The Voice Senior”

The Voice Senior to polski program telewizyjny typu talent show oparty na niderlandzkim formacie o tej samej nazwie, emitowany na antenie TVP2 od 7 grudnia 2019 roku. Jurorami w tej edycji są: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska, Halina Frąckowiak i Tomasz Szczepanik, a program prowadzą Marta Manowska i Rafał Brzozowski.

Piątą edycję „The Voice Senior” w każdą sobotę o godzinie 20:00 w TVP2.

Zasady programu – w przesłuchaniach w ciemno biorą udział seniorzy (osoby w wieku powyżej 60 lat). Na początku występu trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników, a jeśli któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden trener, wokalista wybiera trenera, z którym będzie chciał pracować. Etap przesłuchań w ciemno kończy się skompletowaniem 6-osobowej drużyny przez każdego trenera.

Następnie odbywa się półfinał, podczas którego trenerzy wybierają ze swojej drużyny po trzy osoby, które śpiewają po jednym utworze. Z każdej grupy do finału przechodzi jedna osoba, a pozostałe odpadają. Decyzje o awansie podejmuje trener danej drużyny. Do finału przechodzi ośmioro wokalistów. O zwycięzcy programu decydują podczas finału widzowie w głosowaniu SMS-owym.


foto: the Voice Senior
IB / the Voice Senior

Podobne artykuły

Back to top button