ADV
Kultura

Ebooki z Legimi w brzeskiej bibliotece publicznej – jak skorzystać?

Jak co roku od lipca obowiązuje nowa umowa dotycząca zakupu dostępu do jednej z wiodących baz publikacji elektronicznych. W związku z tym brzeska biblioteka informuje, że od lipca 2022 r. do czerwca 2023 r. będzie mieć dla naszych czytelników miesięcznie 12 kodów do aplikacji Legimi.
Całościowo oferta e-publikacji przedstawia się zatem następująco:
• Legimi – 12 kodów/miesiąc;
• Empik Go – 12 kodów/miesiąc;
• IBUK Libra – bez ograniczeń;
• Academica – bez ograniczeń.
Ważna – i dobra! – wiadomość jest taka, że od teraz w Legimi będą dostępne także audiobooki, a z abonamentu bibliotecznego będzie można korzystać również na czytnikach Kindle.
Aktualne zasady dostępne na stronie: https://www.bibliotekabrzesko.pl/…/oferta-dostepu-do…
Co się zmienia od lipca?
Chcemy, by kupowane przez bibliotekę kody służyły przede wszystkim czytelnikom, którzy współtworzą z nami naszą biblioteczną społeczność aktywnie z biblioteki korzystając.
Podkreślamy zatem jedną z najważniejszych zasad:
„Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz aktywnie z niej korzystający (wypożyczenia w dowolnym dziale lub dowolnej filii), a także mający uregulowane należności wobec biblioteki”.
Wszystkich zainteresowanych kodami do Legimi lub Empik Go zapraszamy zatem do biblioteki i korzystania z jej zasobów – książek, audiobooków, gazet i czasopism. Kody będą jak zawsze wydawane od pierwszego roboczego dnia miesiąca, w lipcu będzie to piątek, a zatem od godziny 8:00. Można się po nie zgłaszać osobiście, telefonicznie lub mailowo.
PiMBP w Brzesku

Podobne artykuły

Back to top button