ADV
blank
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Hania Guściara z Tarnowa walczy ze SMA. Wspomóż zbiórkę

Hania Guściara urodziła się w maju 2020 roku – pozornie zdrowa, wypisana ze szpitala ze wzorową kartą. Wszystko zaczęło się, kiedy Hania skończyła 15. miesięcy. Z dnia na dzień rodzice zauważyli, że ich córeczka staje się inna. Z uśmiechniętej i aktywnej dziewczynki, zamieniła się w apatyczne i nieobecne dziecko. Hania przeszła szereg specjalistycznych badań – niestety, wyniki nie pozostawiały złudzeń – rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu III. By wygrać z chorobą oprócz leczenia, refundowanym lekiem konieczne jest intensywna rehabilitacja, konsultacje i odpowiedni sprzęt medyczny.

Liczymy na wielkie serca naszych Czytelników i pomoc w zebraniu środków na leczenie Hani!

Rodzice Hani uruchomili zbiórkę internetową za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Możemy tam znaleźć podstawowe informacje o chorobie dziewczynki oraz przebiegu jej leczenia.

– Zamiast nabierać sił, stopniowo zaczynała je tracić. Jej nóżki były słabe i wiotkie, przez co nie była w stanie na nich stanąć! Mimo że wcześniej z wielką radością stawiała swoje pierwsze kroki. Byliśmy przerażeni! Natychmiast udaliśmy się do szpitala, gdzie nasza córeczka przeszła szereg specjalistycznych badań…

Niestety, wyniki nie pozostawiały złudzeń – rdzeniowy zanik mięśni, SMA typu III… Te słowa do dziś dźwięczą w mojej głowie. Cały nasz świat w jednej chwili rozpadł się w malutkie kawałeczki. Byliśmy zdruzgotani!

SMA3 to podstępna choroba, która powoduje śmierć neuronów odpowiedzialnych za pracę mięśni, związanych z ruchem. Osłabienie dotyczy głównie mięśni nóg, bioder, a potem postępuje do barków i ramion… Równie często występuje drżenie osłabionych palców oraz skolioza… – piszą rodzice Hani.

Bez zastanowienia rozpoczęto leczenie refundowanym lekiem, który ma na celu zatrzymanie postępu choroby. Rodzice w pełni zdają sobie sprawę z jak potężnym wrogiem przyszło im walczyć.

– Choroba szybko się rozwija. Każda uciekająca minuta, każda godzina może sprawić, że kolejne mięśnie naszej córeczki będą obumierać. To dlatego tak ważna jest intensywna rehabilitacja, konsultacje i odpowiedni sprzęt medyczny. Niestety, koszty są ogromne, a nasze oszczędności są już na wyczerpaniu…

Nie pozostaje nam nic innego, jak prosić ludzi dobrej woli o pomoc. Pomóżcie nam zahamować galopujący postęp tej straszliwej choroby…

Jesteście naszą ostatnią deską ratunku! – apelują rodzice Hani.

Jak pomóc? 

Wszystkie osoby dobrej woli zapraszamy do  wsparcia rehabilitacji i leczenia Hani.

Trwa zbiórka internetowa za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Nie pozwól, by SMA zatrzymało Hanię! Ratuj! <==

Licytacje dla Hani w walce z SMA<== , to tam trwają kolejne aukcje charytatywne, z których środki trafiają na pomoc dla Hani. Grupa liczy już ponad 890 osób.


foto: Licytacje dla Hani w walce z SMA
IB

VIDEO

blank

Podobne artykuły

Back to top button