ADV
EdukacjaWiadomości
Trending

Harcerska lekcja patriotyzmu w Warszawie.

29 września 2023 r. zuchy i harcerze z brzeskiego Szczepu Drużyn ZHP im. Bohaterów Września uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd był możliwy dzięki zaproszeniu Pani Posłanki Józefy Szczurek-Żelazko.

Dzień był intensywny – podróż rozpoczęła się od pobytu przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Opowiadanie o genezie Pomnika zrodziło wiele pytań o historię Polski. Potem przyszedł czas na spacer po Starym Mieście. Powitała wszystkich tutaj Warszawska Syrenka. Następnie trasa wiodła obok Pomnika Małego Powstańca, upamiętniającego najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.

Jednak głównymi punktami zwiedzania stolicy był budynek Sejmu RP oraz Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Gdy już wszyscy dowiedzieli się jak wygląda praca naszego Rządu, kierownik wycieczki, ks. Marcin wysłał grupę wysoko w chmury, aby ze 114. metrów podziwiać panoramę Warszawy. Mowa oczywiście o Pałacu Kultury i Nauki.

Ta wyprawa to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale też czas kiedy można było pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności.

Grom

Galeria zdjęć

blank blank blank blank blank blank blank blank blank blank

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button