ADV
Wiadomości
Trending

Helenka z Przyborowa pierwszym dzieckiem urodzonym w Małopolsce w 2021 roku

Helenka Siemińska, córka Ilony i Karola z Przyborowa jest pierwszym dzieckiem urodzonym w gminie Borzęcin i w Małopolsce w 2021 roku. Przywitała świat 1 stycznia, minutę po północy. Helenka urodziła się w Szpitalu Położniczo – Ginekologicznym Medikor w Nowym Sączu. W momencie urodzenia ważyła 3190 gram i mierzyła 54 cm. Jak przyznają zgodnie dumni rodzice, Helenka jest zdrowym i bardzo grzecznym dzieckiem. Na narodziny dziewczynki czekało jej starsze rodzeństwo – dziewięcioletnia Ola i pięcioletnia Zosia, które cieszą się małą siostrzyczką.

W dniu 26 stycznia br. szczęśliwą rodzinę odwiedzili: Janusz Kwaśniak – wójt gminy Borzęcin oraz Katarzyna Ciochoń – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy w imieniu samorządu złożyli rodzicom gratulacje i serdeczne życzenia oraz przekazali okazjonalne upominki.

– Narodziny dziecka, to zawsze wielkie wydarzenie dla całej rodziny. A jeśli jeszcze przychodzi na świat jako pierwsze w Nowym Roku, to okoliczność ta zapada wszystkim w pamięć – mówi Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin. – Rodzicom Pierwszego Mieszkańca Gminy Borzęcin, Powiatu Brzeskiego i Małopolski serdecznie gratuluję i życzę, aby w nowym składzie stanowili zawsze szczęśliwą rodzinę. Dużo zdrowia, miłości, ciepła, radości i wielu niezapomnianych chwil.

Helenka otrzymała od samorządu gminy Borzęcin w prezencie okolicznościowy bon w wysokości 2 tysięcy złotych oraz Baśnie Hansa Christiana Andersena z dedykacją, jej siostry słodycze, a mama bukiet kwiatów.


[tell]

blank

Podobne artykuły

Back to top button