ADV
KulturaPowiat BocheńskiWiadomości
Trending

I miejsce laureatów Integracji malowanej dźwiękiem na Festiwalu w Gruzji

Kinga Kasprzyk i Michał Kowalczyk, laureaci ubiegłorocznej edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” zajęli I miejsce na Festiwalu „Iviera Brilliant” w Gruzji. Wydarzenie odbywało się w miejscowości Oni, magicznym miejscu w regionie północno-zachodniej Gruzji, tuż pod pasmem Wysokiego Kaukazu.

Ideą Festiwalu „Iviera Brilliant” jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami przez społeczność gruzińską, która w tej kwestii ma wiele do nadrobienia. Organizatorem jest wydawca i dziennikarz Nugzar Petre Chiaberashvili, który poprzez muzykę, taniec i obraz prezentuje uzdolnienia młodych ludzi oraz udowadnia, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody w odnoszeniu sukcesów artystycznych.

Festiwal odbywa się co roku w różnych częściach Gruzji, żeby lokalne społeczności poznawały uzdolnionych artystów z niepełnosprawnościami.

W tegorocznym konkursie wzięli udział uczestnicy z Gruzji, Litwy, Turcji, Azerbejdżanu, Armenii, Ukrainy, Niemiec i Polski.

Wykonawców oceniało dziewięcioosobowe jury złożone z artystów – muzyków, poetów i pisarzy. W ich gronie był też Jerzy Turek, pomysłodawca i organizator Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

W części warsztatowej, która poprzedziła przesłuchania konkursowe uczestnicy pracowali nad głosem metodą „Doctor Vox”. Zajęcia prowadziła instruktorka wokalna i terapeuta głosu, Beata Czajka – Rolińska.

Uczestnicy występowali w trzech kategoriach: solo, taniec oraz integracyjny duet muzyczny, które znakomicie zaadaptowały się w Gruzji.

Grand Prix spośród wszystkich kategorii zdobył Shaban Mamedov. Duet: Kinga & Michał wyśpiewał pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Fot. Archiwum „Iviera Brilliant”

blank

Podobne artykuły

Back to top button