ADV
1
Powiat TarnowskiSportWiadomości

Historyczny wyczyn pływaków UKS Peyomi Tarnów

8 medali, 20 miejsc punktowanych i 42 poprawione rekordy życiowe w 43 startach – tak wygląda imponujący dorobek pływaków UKS Peyomi w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego 11-, 12- i 13-latków, które odbyły się na pływalni w Oświęcimiu. Zaledwie dziewięcioosobowa ekipa, z debiutantami na imprezie tej rangi, osiągnęła tym samym historyczny sukces.

Trenerzy Sylwia i Szymon Szwiec do Oświęcimia zabrali: Lilianę Książczyk, Laurę Czuchrę, Maję Grajdurę, Julię Mruk, Kacpra Bednarza, Bernarda Bałuta, Kacpra Cholewę, Tobiasza Kopę i Wojciecha Grzebieniowskiego.

Najwięcej powodów do radości miała Liliana Książczyk, która została Mistrzynią Województwa na 100, i 200m stylem klasycznym, oraz Wicemistrzynią na 50m stylem klasycznym.

Z trzech brązowych medali cieszyła się także Laura Czuchra, która stawała na najniższym stopniu podium w tych samych konkurencjach. Maja Grajdura, zajęła trzykrotnie, „najgorsze” z możliwych, czyli czwarte miejsce (50m motylem, 100m zmiennym, 100m dowolnym).

Dorobek uzupełniły brązowe medale Bernarda Bałuta (200m klasykiem) i Kacpra Bednarza (100m zmiennym).

Punktowane miejsca w pierwszych „szóstkach” zajmowali także: Kacper Cholewa (100m motylem) oraz Tobiasz Kopa (100m grzbietem).

Z pobitych „życiówek” oraz udanych startów cieszyli się także debiutujący na mistrzostwach Julia Mruk i Wojciech Grzebieniowski.

To były niezwykle udane zawody dla naszych zawodników. Medale, dyplomy ale przede wszystkim 42 pobite rekordy życiowe – to najlepiej oddaje charakter i waleczność tych dzieciaków – relacjonuje Trener, Szymon Szwiec. Ciężka praca zaczyna przynosić efekty i z tego bardzo się cieszymy, bo wiemy ile wysiłku należy włożyć w to, by utrzymywać progres i trafić z formą na najważniejsze zawody w sezonie – dodaje założyciel UKS Peyomi.

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz ich rodzicom, bo wspierają swoje dzieci wspaniale, a ich głośny doping było słychać bardzo dobrze i „niósł” on naszych pływaków po medale i „życiówki” – mówi Trenerka, Sylwia Szwiec.

Przed pływakami UKS Peyomi ostatnie zawody – za tydzień w Bochni a potem krótka przerwa i obóz szkoleniowy w trakcie wakacji. – Najstarszych chłopców (Bernarda Bałuta, Kacpra Cholewę i Tobiasza Kopę – red.) czekają dwa obozy, bo zostali oni powołani do kadry wojewódzkiej 12-latków i w nagrodę będą mogli wyjechać na 11 dni obozu organizowanego przez Małopolski Związek Pływacki – dodaje Szymon Szwiec.

– Marzących o trenowaniu tej pięknej dyscypliny zapraszamy na Peyomi Summer Camp, gdzie treningi zostaną wzbogacone o zajęcia językowe i wiele innych atrakcji. Informacje znaleźć można na naszych profilach w mediach społecznościowych – zachęca Sylwia Szwiec.

Więcej informacji na temat UKS Peyomi na Facebooku (Peyomi-Swim-Team), Instagramie (peyomi.swimteam) oraz pod adresem: peyomiacademy@gmail.com.

UKS Peyomi

Podobne artykuły

Back to top button