ADV
WiadomościWideo
Trending

Hope – nadzieja dla imigrantów / działania Caritas na granicy

Od początku kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej, Caritas niesie pomoc migrantom, którzy znaleźli się na terenie Polski. Wsparcia potrzebują zarówno osoby, które dopiero dotarły do naszego kraju, jak i te, które przebywają już w ośrodkach, albo opuszczają je po zakończeniu procedury administracyjnej i rozpoczynają nowe życie w Polsce.

Razem możemy im pomóc!

Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie interwencyjnych działań pomocowych, podejmowanych w odpowiedzi na kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej, m.in. Namioty Nadziei i działalność specjalnego zespołu. Wesprą również proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

Wpłaty można dokonać na stronie Caritas <==

POMOC DORAŹNA

Do przygranicznych parafii dostarczyliśmy 2 tys. pakietów Helps Pack, zawierających folię termiczną, wodę mineralną, batony energetyczne, ogrzewacze do rąk.

Na terenach przygranicznych organizujemy Namioty Nadziei. Mają one wspierać działanie lokalnych Parafialnych Zespołów Caritas, pełnić funkcję magazynów i miejsc spotkań, w których udzielana będzie wszelka potrzebna pomoc w czasie kryzysu. Ta pomoc to m.in. dostarczanie i segregacja potrzebnych ubrań, przygotowywanie posiłków, itp. Organizacje pomocowe działające w rejonie przygranicznym, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości udzielający pomocy migrantom i funkcjonariusze służb mundurowych, mogą stąd pobierać m.in. m.in. śpiwory, koce, kurtki, buty, termosy, żywność i artykuły higieniczne. To rzeczy, których potrzebują osoby przebywające przez wiele dni poza domem, w trudnym terenie i niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Odpowiadamy na potrzeby we współpracy z Caritas Archidiecezji Białostockiej i parafiami. Zespołem pracującym na miejscu kieruje br. Cordian Szwarc OFM – zastępca dyrektora Caritas Polska, który został oddelegowany do posługi duszpasterskiej w parafii i będzie w najbliższym czasie mieszkał w Krynkach. Poza strefą stanu wyjątkowego znajduje się też zespół współorganizujący działalność pomocową.

Wysyłamy najpotrzebniejsze rzeczy do ośrodków, gdzie przebywają cudzoziemcy, którzy znaleźli się w Polsce. Dostarczamy im ciepłą odzież, środki higieniczne, zabawki dla dzieci, żywność. Szczegóły poniżej.

Caritas

Podobne artykuły

Back to top button