ADV
1
Wiadomości
Trending

Utrzymuje się wysoka liczba zakażeń koronawirusem w Powiecie Brzeskim / 1 grudnia 2021 r.

Kolejny dzień z rzędu w Powiecie Brzeskim utrzymuje się wysoka liczba zakażeń koronawirusem. W środę 1 grudnia 2021 r. testy potwierdziły zakażenie u 29 064 osób (w całej Polsce) , z czego w Małopolsce 2 570 osób, a w Powiecie Brzeskim u 51 osób. We wtorek 30 listopada było to 48 zakażeń. Aktualnie 1 313 osób przebywa na kwarantannie.

Optymistyczne jest to, że liczba zgonów w porównaniu z wcześniejszymi falami epidemii jest znacząco mniejsza.

Od 30 listopada 2021 r. liczba łóżek covidowych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku wzrosła do 70  Zmiany te wiążą się niestety z ograniczeniem planowych przyjęć internistycznych i chirurgicznych. Od poniedziałku 29 listopada 2021 r. wstrzymane do odwołania zostały przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych i planowe zabiegi operacyjne w SPZOZ w Brzesku.

„Pakiet alertowy” – nowe restrykcje od 1 grudnia 2021r., w związku z nowym wariantem koronawirusa w Polsce.

Od 1 grudnia 2021 roku weszły w życie nowe restrykcje, które będą obowiązywały do 17 grudnia.

Obostrzenia krajowe:

Dotyczą one uszczelnienie granic. Od grudnia wprowadzony będzie zakaz lotów do Polski z: Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Wracający z tych krajów nie mogą zostać zwolnieni z kwarantanny przez 14 dni. Z kolei dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzone będzie wydłużenie kwarantanny do 14 dni i zwolnienie po negatywnym wyniku testu PCR, który będzie można wykonać po 8 dniach od od przekroczenia granicy.

Obostrzenia krajowe:

– 50 proc. obłożenia w kościołach, gastronomii, hotelach, obiektach kultury (np. kinach, teatrach, filharmoniach, operach, domach kultury) i obiektach sportowych (baseny, aquaparki). Do tej pory dopuszczalne obłożenie w tych placówkach wynosiło 75 proc.
– maksymalnie 100 osób na uroczystościach typu wesela, spotkania, konsolacje, spotkania i zgromadzenia innego typu, w dyskotekach (do tej pory było to 150 osób).
– jedna osoba na 15 mkw w siłowniach, centrach sportowych, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach, konferencjach, bibliotekach, punktach handlu (do tej pory mogła to być 1 osoba na 10 m kw).
– w przypadku koncertów i widowisk cyrkowych od 1 grudnia obowiązuje zasada: maksymalnie 50 proc. zajętych miejsc i nie więcej niż 1 osoba na 15 m kw.

IB / GOV

Podobne artykuły

Back to top button