ADV
Wiadomości
Trending

Hubert Zapiór oraz Tony Yike Yang wystąpią w Brzesku. Ruszają rezerwacje zaproszeń na koncerty

W piątek 5 sierpnia 2022 r. ruszy rezerwacja na Recital Chopinowski. Przed publicznością zaprezentuje się Hubert Zapiór oraz Tony Yike Yang. Koncerty odbędą się w czwartek 1 września o godzinie 17:30 oraz 20:00 w Pałacu Goetzów w Brzesku.

Rezerwacja zaproszeń <==

1 września 2022 w Pałacu Goetzów w Brzesku będzie miało miejsce wydarzenie bezprecedensowe. W 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w zabytkowych wnętrzach pałacu zabrzmi muzyka Fryderyka Chopina w premierowym wykonaniu duetu Zapiór – Yang. Artystów urodzonych w odległych od siebie o tysiące kilometrów krajach połączy miłość do muzyki wybitnego polskiego kompozytora, a miejscem ich pierwszego wspólnego koncertu będzie właśnie Brzesko.

– Pięć długich miesięcy przygotowań i już tylko jeden oczekiwania. Do zobaczenia w Brzesku!

Dziękuję Stowarzyszenie Be Active, jego prezesowi Sewerynowi Kozubowi oraz Pałacowi Goetzów za pomoc w realizacji moich coraz ambitniejszych projektów w rodzinnym mieście – napisał na swoim profilu Hubert Zapiór.

Hubert Zapiór to pochodzący z Brzeska śpiewak operowy i aktor. Kształcił się na najlepszych uczelniach w Polsce i USA. W ostatnich latach z powodzeniem występuje na najważniejszych scenach operowych w Polsce i za granicą. Mimo szybko rozwijającej się kariery i napiętego kalendarza Hubert Zapiór regularnie wraca do rodzinnego miasta i występuje dla Brzeskiej publiczności. W ubiegłych latach na jego zaproszenie odpowiadali wybitni Polscy śpiewacy i pianiści. Podczas swoich koncertów dawał również szansę zaprezentowania się brzeskiej publiczności młodym, stawiającym pierwsze muzyczne kroki artystom z naszego regionu.

Tym razem, po raz pierwszy w historii tych wydarzeń, na specjalne zaproszenie Huberta Zapióra Brzesko odwiedzi artysta zagraniczny o międzynarodowej renomie. W Recitalu Chopinowskim, który odbędzie się 1 września w Pałacu Goetz obok śpiewaka z Brzeska wystąpi Tony Yike Yang. Ten urodzony w Chinach, a wychowany w Toronto pianista już jako 16-latek zdobył V Nagrodę podczas XVII edycji Konkursu Chopinowskiego zostając równocześnie najmłodszym w historii laureatem tego konkursu. Od tego czasu zwyciężył w wielu innych międzynarodowych konkursach pianistycznych, koncertował w najbardziej prestiżowych salach całego świata, występował dla rodzin królewskich i dygnitarzy, został wybrany jako jeden z 6 najwybitniejszych młodych muzyków Kanady. W tym roku ukończył również studia na Uniwersytecie Harvarda.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął Informator Brzeski.

© Plakat: Grzegorz Przybyło foto: HZ – Karpati&Zarewicz , TYY – archiwum własne, TŁO – Pałac Goetz

IB

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button