ADV
blank
Wiadomości
Trending

Wypadek w Browarze Okocim. Ciężko ranny mężczyzna przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Krakowie / 6 września 2021 r.

W poniedziałek 6 września 2021 r. około godziny 9.15 na terenie Borwaru Okocim w Brzesku doszło do wypadku z udziałem pracownika firmy zewnętrznej. Podczas prac prowadzonych na rusztowaniu, na wysokości około 6 metrów mężczyzna został uderzony elementem konstrukcyjnym i spadł na ziemie, w wyniku doznał urazów wielonarządowych. Poszkodowanego mężczyznę, w stanie ciężkim – 44-letniego mieszkańca powiatu dąbrowskiego przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie.

Działania ratownicze prowadziły 3 zastępy PSP Brzesko, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR – „Ratownik6” z bazy w Krakowie. Ciężko ranny mężczyzna został przetransportowany do Centrum Urazowego Medycyny Ratunkowej i Katastrof.

Browaru Okocim wydał w tej sprawie oświadczenie, które zostało opublikowane na stronie internetowej Gazety Krakowskiej.

Treść oświadczenia:

Oświadczenie w sprawie wypadku w Browarze Okocim w dniu 6.09.2021

Z przykrością informujemy, że dzisiaj w Browarze Okocim doszło do wypadku, w wyniku którego obrażenia odniósł pracownik zewnętrznej firmy wykonującej prace na terenie Browaru.

Poszkodowanemu została natychmiast udzielona pomoc, a następnie został przetransportowany do szpitala. Na miejscu są odpowiednie służby ustalające okoliczności wypadku, z którymi ściśle współpracujemy.

Podkreślamy, że Grupa Carlsberg bezpieczeństwo pracy traktuje absolutnie priorytetowo, dba o stworzenie bezpiecznych warunków pracy i bezwzględnie wymaga stosowania się do przepisów i wewnętrznych procedur zarówno przez pracowników, jak i wszystkich zewnętrznych wykonawców zleconych prac. Wszyscy nasi wykonawcy pracujący na terenie naszych browarów muszą mieć odpowiednie uprawnienia w zależności od typu prowadzonych prac.

Dodatkowo zawsze przed przystąpieniem do prac wszyscy pracownicy wykonawcy, którzy będą pracować na terenie browarów, muszą przejść szkolenie BHP prowadzone przez uprawnionych pracowników danego browaru.

Jest nam bardzo przykro z powodu zaistniałej sytuacji.


foto: 112malopolska.pl
IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Wypadki tam były, są i będą i dalej będą wisieć i reklamować się na plakatach „zero wypadków”… Szybko, szybko, tanio, szybko… Czas przejrzeć kamery

Back to top button