ADV
Advertisement
1
Advertisement
Powiat TarnowskiSport

Hubertus w Klikowej / 6 listopada 2021 r.

W sobotę 6 listopada 2021 r. w stadninie koni w Klikowej odbędzie się tradycyjny jeździecki Hubertus. To wielka gratka dla miłośników koni. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Program zawodów:
do godz.: 10:00 – przyjazdy ekip (składanie dokumentacji)
godz. 11:00 – Amatorski Konkurs Skoków przez przeszkody
godz. 12:30 – Amatorski Konkurs zręczności powożenia zaprzęgami konnymi
godz. 14:00 – Pogoń za lisem „Gonitwa Hubertusowa”

Hubertus to święto myśliwych, leśników i jeźdźców organizowane przez jeźdźców na zakończenie sezonu, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego, zwykle w okolicach 3 listopada. Nazwa pochodzi od świętego Huberta (patrona myśliwych i jeźdźców), którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest właśnie 3 listopada.

Wśród jeźdźców (Hubertus konny) urządzana jest natomiast gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. lisa, jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto go zerwie, wygrywa, ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni, i za rok sam ucieka jako lis.

Organizatorami wydarzenia jest Małopolski Związek Hodowców Koni w Krakowie oraz Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni. W gronie współorganizatorów znajduje się: Tarnowski Oddział Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Stowarzyszenie Centrum Hodowli i Promocji Koni Polski Południowej oraz Uczniowski Klub Sportowy Ostoja Klikowa z siedzibą w Tarnowie.

foto: Maciej Mazur

IB / wikipedia

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button