ADV
Wiadomości

I Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo – Rodzinny

Na stadionie LKS Victoria Bielcza odbył się I Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo – Rodzinny. W trakcie imprezy zbierano środki finansowe dla dwójki dzieci: Weroniki oraz Iwo, którzy na co dzień potrzebują pomocy i rehabilitacji. W organizację pikniku włączyło się wiele instytucji i osób oraz firm, które wsparły organizatorów fundując liczne nagrody w konkursach oraz poczęstunek. Dopisała pogoda a licznie zebrani uczestnicy wydarzenia spędzili znakomicie niedzielne popołudnie w Bielczy.

Galeria zdjęć <==

Zaczęło się nietypowo. Pierwszym punktem bogatego programu była zbiórka motocyklistów na parkingu przy kościele parafialnym. Stąd cała kolumna udała się do kaplicy na Górach, gdzie proboszcz bieleckiej parafii ks. Artur Urban odprawił mszę świętą. Warto wspomnieć, że taca zebrana w trakcie mszy świętej została w całości przekazana na rzecz wspomnianych dzieci. Po mszy rozpoczęto oficjalnie piknik. Imprezę na stadionie sportowym miejscowego klubu prowadził Jan Sperka – instruktor GOK w Bielczy.

Na specjalnie rozstawionej przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie plenerowej scenie zebrani obejrzeli, składający się z 3 części, program artystyczny przygotowany przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bielczy. W pierwszej, uczniowie klas 5, 6 i 7 pod kierunkiem pań: Agnieszki Reczek, Małgorzaty Kumórek i Anny Góra zaprezentowali „Małego Księcia” podkreślając rolę jaką pełni w życiu każdego prawdziwa miłość i przyjaźń.

Po przedstawieniu swój montaż słowno-muzyczny pt. „Cudowną Rodzinę mam” zaprezentowali uczniowie szkoły w Bielczy zrzeszeni w Szkolnym Klubie Wolontariusza oraz uczniowie kl.1 pod kierunkiem Alicji Bogusz-Duda i Elżbiety Nowińskiej. Na część artystyczną składały się wiersze i piosenki o rodzinie oraz taniec w wykonaniu najmłodszych. Swoje tańce zaprezentowali też uczniowie z klas 2 i 3. Dzieci przygotował Krystian Zych. Podczas imprezy przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas wręczali „Koperty Życia Caritas”, które – dzięki informacjom dotyczącym m.in. stanu zdrowia, przyjmowanych leków, alergii na leki – zwiększą poczucie bezpieczeństwa, szczególnie osób starszych i samotnych.

Po części artystycznej w pozorowanej akcji ratowniczej zaprezentowała się dziecięca drużyna OSP Jadowniki. Młodzi strażacy z płonącego budynku ewakuowali poszkodowane osoby, udzielili im pierwszej pomocy, a roty gaśnicze sprawnie ugasiły pożar. Miejsce zdarzenia zostało odpowiednio zabezpieczone, a drogę dojazdu udrożniono przecinając powalone gałęzie drzew. Mali druhowie poradzili sobie wspaniale z tym trudnym zadaniem sprawiając wiele radości oglądającym. Nie mniejsze emocje wzbudził pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. Od rana, na osoby wspierających honorowe krwiodawstwo, czekał przy stadionie Krwiobus.

Podczas całego Pikniku panie ze Stowarzyszenia „Bielczanki z Pasją” zapraszały do stoiska ze smacznymi ciastami, napojami i lodami. Można było skosztować także kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, żurku czy grochówki serwowanej w kuchni polowej. Zainteresowanie gastronomią było ogromne. Schronienie przed upałem zabezpieczyła firma Wiking-Gastro z Bielczy.

Dzieci i młodzież mogły korzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy przygotowali do ich dyspozycji dmuchane zamki, zabawy i konkurencje z animatorem, malowanie twarzy oraz pokaz ogromnych baniek.

Uczestnicy pikniku wzięli udział także w pokazie broni strzeleckiej i broni białej, którą przygotowało Stowarzyszenie Braterstwo Broni z Bochni. Członkowie ATV Brzesko prezentowali swoje quady, a chętni korzystali z przejażdżki. Odważni mogli poczuć na własnej skórze, jak przebiega moment dachowania wykorzystując do tego celu symulator wypadków.

Podczas całej imprezy organizatorzy wydarzenia przeprowadzili szereg konkurencji rodzinnych. Przygotowano specjalny tor z przeszkodami, mini turniej piłki nożnej, rzut do celu, kółko krzyżyk, bieg z łyżką i jajkiem, jabłko na sznurku, przejazd taczką, lepienie pierogów, kręcenie hula – hop, zabawa z nartami na trawie, skakanie w worku, rzut oponą, wbijanie gwoździ młotkiem, zabawę w wycieczkę do zoo. Za wszystkie konkurencje i zabawy zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody, a pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia za udział. Wszystko relacjonowały i utrwalały media: Informator Brzeski, Telewizja Tarnowska TV, Imprezowy Region oraz wykonujący setki fotografii: Daniel Jaje, Jakub Ropek oraz Andrzej Gruca.

– I Charytatywny Bielecki Piknik Motocyklowo – Rodzinny przeszedł do historii, zapisując się w opinii licznie przybyłych Mieszkańców i Gości samymi pozytywnymi wrażeniami.

Pomysł połączenia pikniku motocyklowego z festynem rodzinnym okazał się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wspaniała organizacja wyróżniająca się starannie dopracowanym programem z częścią artystyczną, licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych, wieloma stoiskami, prezentacjami i pokazami oraz znakomitą kuchnią przyciągnęła do Bielczy tłumy miłośników dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Piknikowi przyświecała piękna idea zbiórki środków finansowych na pomoc w leczeniu i rehabilitacji dwójki mieszkańców tej miejscowości: Weroniki i Iwo, a dochód z imprezy w kwocie ponad 20 tys. zł. przeznaczony został właśnie na ten cel.

Jestem przekonany, że impreza na stałe zapisze się w harmonogramie imprez w miejscowości Bielcza i w gminie Borzęcin. Należy podkreślić, że w jej organizację zaangażowały się wszystkie instytucje i stowarzyszenia działające na terenie miejscowości oraz osoby prywatne. Ta integracja i współdziałanie wokół wspólnego celu, stanowi niewątpliwy wzór do naśladowania.

Gratuluję głównym organizatorom wydarzenia oraz współorganizatorom oraz dziękuję za zaangażowanie i trud wniesiony w przygotowanie tej wspaniałej imprezy.

Słowa podziękowania kieruję również na ręce Posła na Sejm RP Norberta Kaczmarczyka, za obecność na Pikniku, wiele ciepłych słów skierowanych do organizatorów i uczestników wydarzenia oraz bieżące wsparcie działalności samorządu gminy Borzęcin, a także stowarzyszeń, organizacji i instytucji działających na jej terenie – pisze na swoim profilu w mediach społecznościowych Janusz Kwaśniak, wójt gminy Borzęcin.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Bielczanki z Pasją” i Grupa Motocyklowa Powiśle Dąbrowa Tarnowska. Współorganizatorzy: Wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, Urząd Gminy w Borzęcinie, Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie, Parafia w Bielczy, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bielczy, Klub Sportowy Victoria Bielcza, Ochotnicza Straż Pożarna w Bielczy, Rada Sołecka wsi Bielcza, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz świetlica GOK w Bielczy.

Sponsorzy: Zasada Trans Spedition, Wiking-Gastro, Groszek Bielcza, Zakład Mięsny „CHABURA” Spółka komandytowa, F.H.U. Kris-Met Krzysztof Halastra, Spółdzielnia Rolnicza Bielczanka, F.H.U Mal-Trans Krzysztof Malinowski – Michał Malinowski S.C., Zakład Piekarsko Cukierniczy „Janina” sp. cywilna J.B.J.C., IMEX Brzesko, Palarnia kawy AGIFA, SAMAR sp. z o.o. Oddział Tarnów dystrybucja lodów, mrożonek dla detalu i gastronomii, Firma Handlowo Usługowa BORTRANS Piotr Borowiec, Opakowania wykwintne, 36 minut Brzesko – Butikowy Klub Sportowy, Salon Fryzjerski „U Ani” Anna Obal.

Oprócz firm w przygotowania do pikniku włączyło się wiele osób prywatnych; warto wspomnieć o: Andrzeju Boguszu, Zbyszku Dudzie, Łukaszu Dudzie, Dominiku Dudzie, Bogdanie Kwaśniaku, Krzysztofie Kwaśniaku i Łukaszu Czernku. Dzięki tak licznemu wsparciu i pomocy wielu mieszkańców impreza przebiegła znakomicie!

(js, pio)

Zdjęcia: Andrzej Gruca

blank

Podobne artykuły

Back to top button