Wiadomości
Trending

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w subregionie tarnowskim

W poniedziałek 22 grudnia 2020 r. samorządowcy ziemi tarnowskiej z powiatów tarnowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i dąbrowskiego odebrali symboliczne czeki na dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Spore środki z tej puli trafiły na inwestycje w Powiecie Brzeskim – to kwota 19,4 mln zł!

Największe środki otrzymało Starostwo Powiatowe na szereg działań modernizacyjnych w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Najwyższą kwotę spośród samorządów gminnych otrzymała Gmina Gnojnik – aż 4 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej. Blisko 3,5 mln złotych otrzymała z kolei Gmina Dębno na modernizację dróg oraz infrastrukturę kanalizacyjną. Nieco mniej bo po 2 mln złotych otrzymały gminy Szczurowa i Borzęcin. I tak w przypadku Gminy Szczurowa środki te zostaną wykorzystane na budowę hali sportowej w Strzelcach Małych, natomiast w Gminie Borzecin trafią na rozbudowę infrastruktury wodociągowej i komunalnej. Gminy Iwkowa, Szczurowa i Borzęcin skorzystają dodatkowo ze środków jakie otrzymało Starostwo Powiatowe na przebudowę 7 odcinków dróg powiatowych (do podziału kwota 1 mln złotych).

– Nowy budynek Starostwa Powiatowego; nowe przedszkole, stołówka szkolna, biblioteka, żłobek i zakład opiekuńczo-leczniczy; modernizacja dróg i infrastruktury sportowej; doposażenie Szpitala w Brzesku i przeprowadzenie w nim remontu; remont szkoły i remizy; rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej, a nawet budowa punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych… To inwestycje, które znalazły się na liście 40 zadań z subregionu tarnowskiego z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Ich wspólnym celem jest poprawa komfortu codziennego funkcjonowania Mieszkańców – mówił II wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wręczając czeki potwierdzające przyznanie dofinansowania z RFIL.

Uroczystość odbyła się w delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Uczestniczyli w niej również parlamentarzyści: posłanki Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka oraz posłowie Wisław Krajewski i Stanisław Bukowiec. Czeki otrzymali samorządowcy z powiatów tarnowskiego, dąbrowskiego, bocheńskiego oraz brzeskiego.

– Zgodnie z założeniami rządu Pana Premiera Mateusza Morawieckiego Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych staje się dla samorządów tarczą, wspierającą je w trudnych czasach pandemii. W ciągu niespełna czterech miesięcy na konta małopolskich samorządów przelaliśmy blisko miliard złotych. Środki te będą nie tylko poprawiać bezpieczeństwo Mieszkańców czy funkcjonalność budynków użyteczności publicznej, ale także napędzać gospodarkę i wspierać lokalne firmy – podkreśla wicewojewoda Ryszard Pagacz.

Lista zadań z subregionu tarnowskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach drugiego naboru do RFIL <==

Galeria zdjęć <==

MUW / IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast