Wiadomości

II Szczurowskie Forum Lokalne o Młodzieży

Już po raz drugi odbyło się Szczurowskie Forum Lokalne o Młodzieży. Podczas drugiej edycji, która miała miejsce 26 marca 201 r., debatowano o młodych mieszkańcach gminy Szczurowa, ich potrzebach i problemach. Analizie zostały poddane wyniki ankiet i badań.

Głównym inicjatorem wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna z Górki na czele z prezesem Piotrem Mikusiem.

– Celem tego projektu jest wyrównywanie szans młodych ludzi z terenu naszej gminy do młodzieży z dużych aglomeracji. Z mniejszych miejscowości trudniej jest wystartować później w dorosłe życie niż młodzieży z dużych miast – tłumaczy Zbigniew Moskal, wójt gminy Szczurowa.

Forum poprzedziła dogłębna analiza środowiska młodzieżowego, rozmowy z ponad setką młodych ludzi z przedziału 13-19 lat.

– Pytaliśmy młodzież o różne sprawy, które ich dotyczą, co ich interesuje, jakie mają problemy i na podstawie tej diagnozy będziemy opracowywać działania na przyszłość – wyjaśniał Szymon Witek, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej.

Po spotkaniu została zawiązana nieformalna grupa, której zadaniem będzie stworzenie elastycznej oferty uwzględniającej potrzeby i zainteresowania młodych ludzi.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Gminą Szczurowa w ramach programu Równać Szanse. Pierwsza edycja miała miejsce w 2019 roku. Projekt z naszej gminy zakwalifikował się do drugiego etapu po wysokiej ocenie przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Galeria zdjęć <==

UG Szczurowa

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast