ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Intensywne opady nad Gminą Lipnica Murowana / 10 czerwca 2024 r.

Niestety po raz kolejny intensywne opady deszczu nawiedziły Gminę Lipnica Murowana. Intensywne opady jakie miały miejsce 10 czerwca 2024 r. dały się szczególnie we znaki mieszkańcom Lipnicy Murowanej oraz Lipnicy Górnej, gdzie woda wyrządziła znaczne szkody wdzierając się na posesje.

– Według raportów ze stacji na stronie wunderground.com w Lipnicy Murowanej w ciągu 40 minut spadło ponad 30 litrów wody na metr kwadratowy z natężeniem sięgającym 80mm/h. W Rajbrocie na pograniczu z Bytomskiem spadło 25 litrów wody w ciągu 40 minut – czytamy na profilu Pogoda Żegocina.

Suma opadów z ostatnich kilkunastu dni jest znaczna.

– Stacja w Rajborcie od 1 do 10 czerwca zanotowała już sumę opadową rzędu prawie 221 litrów i przekracza ona średnią dla czerwca już o około 100 litrów! Oczywiście dane mogą być obarczone błędem pomiarowym – informuje profil Pogoda Żegocina.

Jeszcze we wtorek istnieje możliwość pojawiania się opadów konwekcyjnych oraz lokalnych burz na naszym terenie, w kolejnych dniach sytuacja będzie się uspokajać


Foto: FB Tomasz Gromala
Pogoda Żegocina/

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

Back to top button