ADV
1
EdukacjaWiadomości

Internet przyjaciel czy wróg – wysyłamy internet na urlop

Dzisiejszy świat zdaje się nie funkcjonować bez internetu. Dorośli, młodzież, a nawet dzieci nie wyobrażają sobie codziennego życia bez komputera, telewizji czy telefonu komórkowego, a przecież są to dobra, które nie zawsze były dostępne dla społeczeństwa. Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borzęcinie pragnąc udowodnić najmłodszym, że czas bez internetu może być równie atrakcyjny zorganizowała zajęcia pod hasłem „Internet przyjaciel czy wróg – wysyłamy internet na urlop”.

Galeria zdjęć <==

Pierwsze z dwóch spotkań odbyło się w środę 20 lipca 2022 r. Na początku dzieci, które z nami chciały spędzić to popołudnie wygodnie rozłożyły się na przygotowanych kocykach, poduchach i słuchały fragmentów bajki pt. „ Dzień, w którym babcia popsuła internet” czytanych przez zaproszoną Wróżkę Bajarkę. Opowiadanie to zainicjowało rozmowę na temat internetu, jakie zagrożenia wynikają z jego korzystania, ale też co dobrego nam daje. Powróciliśmy do czasów w których internet nie był szeroko dostępny i bawiliśmy się w zabawy naszych rodziców i dziadków. Próbowaliśmy dzięki zmysłowi dotyku odgadnąć co znajduje się w magicznym koszyku, przyniesionym przez naszą Wróżkę. Na przygotowanym wcześniej torze próbowaliśmy robić wyścigi nakrętek, których siłą napędową były nasze paluszki. Dzieci mogły wykazać się również plastycznie, dzięki komiksowi na którym każde dziecko miało za zadanie namalować przyjaciela, zajmującego miejsce naprzeciwko. Piękne prace zostały uwieńczone nakreśleniem znaku przyjaźni – splątanymi dłońmi. Na koniec poczuliśmy się jak w starym kinie. Z torebką popcornu zasiedliśmy w ciemności, aby móc zobaczyć bajki z klisz wyświetlanymi ze starego rzutnika.

Za wielkie zaangażowanie w zajęcia i prowadzone zabawy dzieci otrzymały wylosowane przez siebie upominki ufundowane przez Urząd Gminy, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że udało nam się znaleźć alternatywne i równie ciekawe formy zabawy bez wykorzystywania internetu. Na kolejne zajęcia zapraszamy 24 sierpnia.


EK, Gminna Biblioteka Publiczna / borzecin.pl

Back to top button