ADV
WiadomościWideo

Jadowniki / Przyszkolne boisko z nowa nawierzchnią ze sztucznej trawy

Dobiegają końca prace przy przebudowie boiska sportowego przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Jadownikach (dawne Gimnazjum). Modernizacja obejmowała m.in. ułożenie sztucznej trawy na dotychczasowej asfaltowej nawierzchni boiska, montaż nowych bramek oraz budowę ogrodzenia w formie piłkochwytów. Na ten cel w budżecie Gminy Brzesko zabezpieczono środki w wysokości 50,000 zł. Temat nawierzchni przy hali sportowej pojawiał się już od kilku lat i rok rocznie był zgłaszany do budżetu Gminy. Nowa nawierzchnia to kolejne z kilku zadań, które są realizowane w 2020 roku w tej miejscowości.

Jednym z najbardziej efektownych i funkcjonalnych rozwiązań dla boisk i kortów jest trawa syntetyczna. Jest ona wykonana z materiałów odpornych i wytrzymałych, co pozwala zachować estetyczny i elegancki wygląd obiektu przy intensywnej eksploatacji. Dodatkowo zapewnia komfort wszystkim użytkownikom.

Powyższe zadanie jest realizowane w ramach uchwały nr XVII/135/2019 Rady Miejskiej w Brzesku z dnia 18 grudnia 2019 r.

Podczas majowej sesji Rady Miejskiej  w Brzesku podjęto decyzję o wykonaniu podobnego boiska ze sztuczną trawą obok Szkoły Podstawowej w Sterkowcu.

Foto Maciej Mazur

jadowniki.pl / IB

Podobne artykuły

Back to top button