TOPTOP
Wiadomości

Jadowniki / Zderzenie samochodu z jeleniem / 15 września 2021 r. / zdjęcia

15 września 2021 r., kilkanaście minut przed godziną 21.00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Jadowniki doszło do zderzenia jelenia z samochodem. Zwierzę nagle wbiegło wprost pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Łącznie uszkodzone zostały 3 samochody. Na miejscu działania prowadzi policja oraz straż pożarna. Utrudnienia w ruchu mogą jeszcze potrwać kilkadziesiąt minut.

Niestety jeleń nie przeżył zderzenia z samochodem. Zderzenie z dziką zwierzyną jest bardzo niebezpieczne — przykładowo jeleń waży od 150 kg do 250 kg. Odcinek, na którym doszło do zdarzenia, nie należy do najbezpieczniejszych. W okolicy doszło do wielu groźnych wypadków z udziałem dzikich zwierząt.

Apelujemy, aby podróżując drogami w okolicach lasów zachować szczególną czujność i uwagę. To bardzo ważne, aby kierowcy nie lekceważyli znaków drogowych ostrzegających o dzikiej zwierzynie. Wybiegające na drogę zwierzę może stanowić ogromne zagrożenie. Szczególnie o tej porze roku, kiedy jezdnia bardzo często jest śliska, pamiętajmy, aby poruszać się z prędkością pozwalającą na szybką i bezpieczną reakcję w przypadku pojawienia się zagrożenia na drodze. Jadący z dużą prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody na drodze. Zderzenie ze zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach. Wjeżdżając w tereny leśne, z których mogą niespodziewanie wybiec dzikie zwierzęta, zdejmijmy nogę z gazu – to nam da większe szanse uniknięcia zderzenia, gdy na jezdni nieoczekiwanie pojawi się zwierzę.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi za udostępnienie zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Mapa natężenia ruchu — godz. 21.20 / Jadowniki DK 94

foto: No Name oraz PSP Brzesko

IB

Zdjęcie z miejsca zdarzenia

 

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast