ADV
blank
Materiały sponsorowaneWiadomości
Trending

Jak wyłapać dobrą promocję na kawę?

Kiedy w pojemniku z kawą zaczyna być widać dno, czas najwyższy udać się na zakupy, by uzupełnić zapasy. Myśląc o zakupie kawy nie bez powodu myśli się o cenie, jaką przyjdzie nam za nią zapłacić. Każdego dnia kawa ląduje w koszyku zakupowym milionów ludzi na świecie. Napoje przygotowywane na bazie tych małych, ciemnobrązowych ziaren dodają energii i umożliwiają wykonywanie codziennych zadań, chroniąc przed nadmierną sennością.

Gdzie opłaca się kupować kawę?

W wielu sklepach spożywczych kawa sprzedawana jest jako jeden z podstawowych artykułów spożywczych. Równie często spotykana jest także w sklepach z artykułami AGD – szczególnie w tych, które w swojej ofercie mają różnego rodzaju ekspresy do kawy. Niemniej popularne są także palarnie kawy i sieci kawiarni, które często sprzedają swoje ziarna – te same, z których przygotowują kawy do wypicia na miejscu lub na wynos.

Zdecydowana większość osób szukających kawy mielonej lub ziarnistej do wykorzystywania w swoim domu jest zdania, że kupowanie kawy w sklepach spożywczych znacząco obniża rachunki, niż gdyby kawę tę kupować bezpośrednio w palarniach kawy czy kawiarniach. Wpływ na to mają cyklicznie pojawiające się promocje, które pozwalają sklepom konkurować z kawiarniami, sprzedając kawę po niskiej cenie.

Czy na kawie można oszczędzić?

Statystyczny Polak wypija rocznie około 95 litrów kawy, co równa się około 3 kg ziaren. W przeliczeniu to średnio lekko ponad jedna filiżanka dziennie. Ale nie ukrywajmy – jeśli ktoś lubi pić kawę, pije jej znacznie więcej w ciągu dnia. Wówczas znacząco wzrasta zapotrzebowanie na kawę, a co za tym idzie – częściej taka osoba szuka promocji na jej zakup.

Gdzie szukać promocji na kawę?

Najczęściej kawosze mają swoje ulubione kawy o odpowiedniej intensywności, profilu smakowym czy stopniu wypalenia. Taka osoba wie czego szuka, więc zdecydowanie prościej będzie jej odnaleźć promocję na swoją ulubioną kawę na przykład w aplikacjach czy stronach internetowych oferujących wyszukiwanie produktów w aktualnych gazetkach promocyjnych poszczególnych sklepów spożywczych. Ktoś, kto lubi pić kawy Nescafe, znajdzie z pewnością Nescafe w promocji na Gazetkowo.pl. Promocje na kawę pojawiają się w sklepach bardzo często.

Promocji na kawę warto szukać także poprzez udostępniane kody rabatowe, czy programy lojalnościowe prowadzone przez większość sklepów spożywczych czy internetowych.

O promocjach na różne produkty informują także przypadkowi użytkownicy grup na portalach społecznościowych, którym taka promocja wpadła w ręce. To właśnie w takich miejscach w sieci klienci informują się wzajemnie, że w danej sieci sklepów trwa aktualnie świetna promocja na dany produkt i korzystnie jest zrobić tam zakupy.

Najlepsze promocje – do kiedy trwają?

Jeśli już udało nam się znaleźć interesującą nas kawę – czy to ziarnistą, czy mieloną, czy rozpuszczalną – należy szczególną uwagę zwrócić na okres obowiązywania promocji na nią. Na przykładzie kawy Nescafe w promocji na Gazetkowo.pl – można z łatwością zauważyć, że podane są tam okresy obowiązywania promocji i tylko w tym czasie z tej okazji w danym sklepie można skorzystać.

Oszczędzanie jest domeną Polaków – szczególnie w tym ciężkim ostatnio czasie, kiedy ceny produktów idą gwałtownie w górę i nie przekłada się to na wzrost zarobków. Warto w związku z tym szukać promocji i zniżek na interesujące nas produkty spożywcze (i nie tylko). W dłuższym okresie czasu pozwoli to na wygenerowanie oszczędności w naszym budżecie i możliwość przeznaczenia ich na inne nasze potrzeby.

blank

One Comment

  1. Przydatny post, ja właśnie kupiłam ekspres KRUPS Intuition Preference EA872A10 na promocji w media expert, a teraz muszę znaleźć dobrą kawę 🙂

Back to top button