TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Jan Musiał nowym prezesem Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej został nim Jan Musiał, który będzie łączyć nowe obowiązki z dotychczasowym stanowiskiem szefa Mościckiego Centrum Medycznego.

Nowy prezes zapowiada kontynuację działań swojego poprzednika oraz dalszy rozwój placówki. Za główny cel stawia sobie stabilne działanie największej tarnowskiej przychodni oraz zapewnienie pacjentom niezbędnej opieki, a także możliwości wykonywania badań profilaktycznych oraz szczepień przeciwko koronawirusowi.

Przypomnijmy, obydwie miejskie przychodnie współpracowały ze sobą przy uruchomieniu i prowadzeniu Miejskiego Punktu Szczepień Powszechnych w Hali Gumniskiej.

– To dla mnie duża satysfakcja, że prezydent Tarnowa rekomendując moją osobę na to stanowisko docenił osiągnięcia MCM-u. To także duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że współpraca obydwu miejskich przychodni może tworzyć większy potencjał w zaspokajaniu potrzeb pacjentów – mówi nowy prezes.

Podkreśla jednocześnie, że zależy mu na pozyskiwaniu jak największych środków dla przychodni w ramach kontraktu z NFZ oraz budowaniu dobrego klimatu w miejscu pracy, który będzie służył pozyskiwaniu kolejnych specjalistów.

– Atmosfera ma ogromny wpływ na poziom efektywności pracy pracowników, a to przekłada się na zadowolenie pacjentów. Już w piątek zamierzam się spotkać z kierownikami i pracownikami przychodni żeby wsłuchać się również w ich głosy– zapowiada nowy prezes.

Szczegółową koncepcję zarządzania ZPS-em Jan Musiał przedstawi w najbliższym czasie.

O powierzeniu funkcji prezesa Janowi Musiałowi przesądziły jego kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie.

Jan Musiał od 2017 roku jest prezesem Mościckiego Centrum Medycznego.

W latach 2007-2011 pełnił mandat posła na Sejm RP, pracując w sejmowej Komisji Zdrowia.

Był także wiceprezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a wcześniej przez 9 lat sprawował urząd burmistrza Brzeska, zajmując się m.in. opieką zdrowotną która jest zadaniem własnym każdego samorządu.

ZPSTarnow

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast