ADV
Wiadomości
Trending

Jasień / Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym / 5 listopada 2021 r.

W piątek 5 listopada 2021 r. około godziny 17 w miejscowości Jasień (Gmina Brzesko) służby ratownicze zostały zadysponowane do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym przy ul. Kasprowicza.

Ze względu na rodzaj zagrożenia – na miejsce zdarzenia zadysponowano znaczne siły ratownicze – w tym strażaków z PSP Brzesko (3 zastępy) oraz druhów z OSP Jadowniki oraz OSP Jasień. Na miejsce skierowano również patrol policji oraz pogotowie energetyczne.

W związku z rozpoczętym sezonem grzewczym strażacy apelują o szczególną ostrożność. W poprzednim i obecnym sezonie grzewczym na terenie Powiatu Brzeskiego dochodziło do wielu fatalnych w skutkach pożarów domów, które kończyły się gigantycznymi stratami.

Od redakcji

Pożary kotłowni i domów to prawdziwa plaga. Jednym z najbardziej typowych objawów pożaru jest dym. By móc szybko zareagować i zlokalizować dym warto wyposażyć się w czujnik dymu. Należy jednak odróżnić detektor dymu od czujnika czadu. Eksperci zalecają zakup czujki dymu (60-150 zł), a gdzie to zasadne również czujki tlenku węgla (czadu – koszt 80-150 zł), jak również zakup gaśnicy (100-150 zł). Ten niewielki wydatek może ocalić życie, zdrowie i dobytek w momencie powstania pożaru.


foto: OSP Jadowniki
IB / OSP Jadowniki

Podobne artykuły

Back to top button