ADV
Wiadomości
Trending

Policyjna interwencja w UM w Brzesku / 2 i 4 listopada 2021 r.

W mijającym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wpłynęły dwa zgłoszenia dotyczące niestosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa przez osobę przebywającą w budynku Urzędu Miasta w Brzesku.

– Do tych zdarzeń doszło w dniach 2 i 4 listopada 2021 r. w godzinach południowych. Policjanci na miejscu interwencji dwukrotnie zastali tego samego mężczyznę, mieszkańca powiatu tarnowskiego, który uważał, że nie ma obowiązku zasłaniać ust i nosa i dlatego nie stosował się do obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Wobec powyższego policjanci z interwencji sporządzili notatki urzędowe i w tej sprawie jest obecnie prowadzone postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń – informuje Grzegorz Buczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Podstawa prawna interwencji:

Art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń w związku z § 25. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii i zmieniającym je § 1 ust. 1 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 27 sierpnia 2021 r. zmieniającego rozporządzenie w prawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dziękujemy czytelnikom za wszelkie sygnały, jakie przesyłacie na naszą skrzynkę redakcyjną redakcja@informatorbrzeski.pl

IB

Podobne artykuły

Back to top button