ADV
Powiat TarnowskiWiadomości
Trending

Jechał autostradą A4 na rowerze. Chciał sobie skrócić drogę by odwiedzić córkę

Kierowcy, którzy jechali w czwartek, około godziny 13:00 autostradą A4 w Tarnowie przecierali oczy ze zdumienia mijając starszego pana, który jak gdyby nigdy nic jechał A4 w stronę Krakowa na rowerze.

Wczoraj (11.08.2022 r.) około godziny 13:00 dyżurny tarnowskiej policji został poinformowany o nietypowej sytuacji. Starszy mężczyzna jechał na rowerze autostradą A4 w kierunku Krakowa.

Policjant, zdając sobie sprawę z ogromnego zagrożenia bezpieczeństwa, zareagował natychmiast, wysyłając na miejsce patrol. Okazało się, że jednośladem jedzie 78-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Policjantom powiedział, że miał zamiar odwiedzić córkę, a korzystając z A4, chciał sobie skrócić drogę. Na autostradę wjechał na węźle Tarnów-Centrum i po przejechaniu dobrych kilku kilometrów miał zamiar zjechać z niej na węźle Tarnów-Zachód.

Całe szczęście, dzięki policjantom planu nie zrealizował. Ocalił za to życie. Za naruszenie zasad bezpieczeństwa mężczyzna został ukarany 50-złotowym mandatem.

A my przypominamy, że autostrady, podobnie jak drogi ekspresowe nie są drogami przeznaczonymi dla rowerzystów. Dotyczy to także poruszania się po nich pasem awaryjnym lub poboczem.

(foto: tvn24)

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button