ADV
1
Wiadomości

Jest rekord WOŚP w Brzesku. Zebrano 122 661,88 zł

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy odbywała się 12 stycznia 2020 r. już po raz 28. W całej Polsce działało 1700 sztabów, a na ulice kwestować wyszło blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Od ponad ćwierć wieku, WOŚP pomaga szpitalom w całej Polsce, ratując życie najmłodszych pacjentów. „Letnia zadyma w środku zimy” – jak sami organizatorzy określają Finał, powoli się kończy, a w sztabach trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy. 

Od 22 lat w akcję włącza się również Brzesko. Niedzielny wynik brzeskiego sztabu WOŚP działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku należy do rekordowych – 147 wolontariuszy zebrało ponad 122 661,88  złotych. Jest to suma przewyższająca zeszłoroczny wynik o blisko 33 000 złotych, a nie jest to jeszcze wynik ostateczny. Dokładny poznamy w poniedziałek.

Wśród wolontariuszy najlepsze wyniki:

– Dorośli 4003, 20 zł 
– Uczniowie 2781,88 zł

Brzeski finał WOŚP od kilku lat odbywa się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego. Jednak w tym roku ze względu na duże zainteresowanie koncertem finałowym – nie wszyscy mogli wejść na salę.

Na scenie wystąpiła m.in. Miejska Orkiestra Dęta, a także grupa taneczna i wokalna z Miejskiego Ośrodka Kultury w Brzesku oraz Bartas Szymoniak – beatboxer, były wokalista legendarnego zespołu Sztywny Pal Azji. Nie zabrakło też cięższych brzmień – na scenie wystąpił brzeski zespół rockowy „Na Fakturę”. Gwiazdą wieczoru był Witek Muzyk Ulicy. Wielkoorkiestrowe licytacje odbywały się trzy razy.

W przerwach pomiędzy koncertami tradycyjnie były prowadzone licytacje m.in. złotych serduszek ufundowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Jak zawsze dostarczyły one dużo emocji – w tym roku najdroższe serduszko kosztowało aż 3100 zł. Wylicytował je Łukasz Niemiec. Kolejne dwa serduszka również zostały wylicytowany za wyjątkowo wysokie kwoty. Każde z nich kosztowało po 3000 zł. Jedno z nich wylicytowała Teresa Leś, a drugie Piotr Kowalczyk. Najtańsze serduszko wylicytowano za 1500 zł.

Dyrektor MOK-u Beata Kądziołka i zarazem szefowa brzeskiego sztabu serdecznie dziękuje wolontariuszom, sponsorom i darczyńcom za ich wielkie serce i zaangażowanie w organizację 22 brzeskiego finału WOŚP.

Mieszkańcy miasta zawsze wykazywali się wielkim sercem. Wszystkim należą się wielkie podziękowania i gratulacje – a w szczególności osobom zaangażowanym w wolontariat, przygotowania i przebieg brzeskiego finału.

IB / MOK Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button