ADV
Wiadomości

Jubileusz 10 lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Brzeskie Amazonki”

W sobotę 21 maja 2022 r. odbył się piękny Jubileusz 10 lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologicznymi „Brzeskie Amazonki”.

– Spotkanie to było okazją, aby podziękować Pani Prezes Krystynie Serwin oraz całemu Stowarzyszeniu za piękną pracę, pomoc i wsparcie, które okazują kobietom w trudnych dla nich chwilach.

Bardzo serdecznie gratuluję odznaczonym i wyróżnionym, w szczególności Pani Krystynie Serwin, która otrzymała złoty medal i lek. Wieńczysławowi Kamińskiemu, który otrzymał brązowy medal przyznany przez Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudę – mówi Ewa Chmielarz-Żwawa Zastępca Dyrektora ds. Administracji Medycznej i Pielęgniarstwa SPZOZ w Brzesku.

Spotkanie to było również okazją do nauki samobadania piersi i zapoznania się z poprawną techniką badania.

– Dziękuję Paniom Położnym Renacie Wojtal oraz Jolancie Grzesik za przygotowanie stanowiska z fatomem oraz ulotkami. Dziękuję za zaproszenie i życzę całemu Stowarzyszeniu dużo zdrowia, nieustawania w wysiłkach na rzecz promowania zdrowego stylu życia, spełnienia i jak najwięcej pogodnych dni – dodaje Ewa Chmielarz-Żwawa.

O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologicznymi Amazonka powstało w Brzesku w maju 2012 roku. Powstało ono z potrzeby „serca”, potrzeby pomocy drugiej osobie w sytuacji wydawałoby się bez wyjścia. Łzy i śmiech, radość i płacz …- powiedziałby ktoś samo życie. Co jednak robić, gdy pozostają tylko łzy? Gdy wydaje się, że nie ma odwrotu, oddalamy się od świata, a rzeczy kiedyś ważne przestały nas dotyczyć. Wtedy należy przypomnieć sobie, że „za duże łzy się śmieją” i stają się początkiem czegoś nowego. Pozwolą spojrzeć inaczej, radośniej na życie i świat, bowiem cierpienie uczy i wyzwala.

– Drogie Amazonki celem naszego stowarzyszenia jest właśnie pomoc każdej osobie w tych ciężkich i bolesnych chwilach. Razem, a zwłaszcza z tymi, które już przeszły ten etap choroby jest ją łatwiej pokonać – czytamy na stronie stowarzyszenia.

Foto: Ewa Chmielarz-Żwawa

IB / Brzeskie Amazonki / Ewa Chmielarz-Żwawa

Back to top button