ADV
Wiadomości

Jubileusz 100 lecia OSP Zawada Uszewska /

W najbliższą sobotę 21 sierpnia 2021 jednostka OSP Zawada Uszewska będzie obchodzić swój Jubileusz 100-lecia istnienia. To cały wiek odkąd strażacy trwają w służbie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”. Z tej okazji druhowie przygotowują szereg atrakcji dla wszystkich przybywających na uroczystość.

Uroczystość rozpocznie się od Mszy św. w intencji strażaków, następnie odbędzie się część oficjalna jak to, bywa przy tego typu uroczystościach: podniesienie flagi państwowej na maszt, odczytanie historii jednostki OSP, odznaczenia druhów, poświęcenie nowo nabytego samochodu pożarniczego oraz figury św. Floriana. Będą też występy artystyczne dzieci z Zawady Uszewskiej oraz pokaz strażacki postępowania z palącym się olejem.

Znajdą się atrakcje dla najmłodszych m.in. dmuchany zamek, pokaz samochodów pożarniczych czy konkurencje dla całych rodzin m.in. przeciąganie węża strażackiego, symulator dachowania. Przy remizie będzie też działać grupa animatorek, które umilą czas dzieciom wspólną zabawą w trakcie trwania imprezy. Dla starszych przewidziany jest grill, piwo, domowe ciasto czy wiejski stół z prawdziwymi lokalnymi produktami. Po części oficjalnej odbędą się występy dzieci, a od 20:00 rozpocznie się trwająca do białego rana zabawa taneczna w rytm największych hitów — oczywiście wstęp wolny. Ponadto atrakcją wieczoru będzie zaplanowany na godzinę 21:30 występ grupy WIDMO — czyli efektowne połączenie teatru i ognia.

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie. Zachęcamy też do śledzenia profilu Facebookowego OSP Zawada Uszewska — tam na bieżąco będą dodawane informacje dotyczące nowych atrakcji przewidzianych na czas trwania uroczystości.

A tymczasem już dzisiaj SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

OSP Zawada Uszewska

Plakat

Podobne artykuły

Back to top button