ADV
Powiat BocheńskiWiadomościWideo
Trending

Program Intwerwencja w Rzezawie. Wielki sprzeciw – „Zakład będzie nas truł”

W piątek 16 lutego 2024 r. o godz. 16.15 w programie Interwencja telewizji Polsat wyemitowany został reportaż poświęcony planowanej budowie zakładu produkcji olejów i karbonizatów z tworzyw sztucznych. Obiekt ma powstać w gminie Rzezawa w miejscowości Ostrów Królewski przy autostradzie A4. Mieszkańcy okolicznych miejscowościach stanowczo sprzeciwiają się budowie tego typu obiektu.

Materiał video – Wielki sprzeciw koło Bochni. „Zakład będzie nas truł” <==

Reportaż został nagrany we wtorek 13 lutego o godz. 15.00 przed budynkiem urzędu gminy Rzezawa. Mieszkańcy mogli wyrazić swoje zdanie w związku z planowaną budową Zakładu Pirolizy Opon w Ostrowie Królewskim.

– To małe miejscowości, nie chcemy smrodów. Taki zakład będzie truł nas, nasze dzieci i wnuki. A że to bardzo toksyczne, to wszyscy wiedzą – przekonują mieszkańcy Rzezawy i Ostrowa Królewskiego w programie Interwencja.

Mieszkańcy w rozmowie z reporterami Telewizji Polsat podkreślali, że spalarnia odpadów zostanie zlokalizowana w pobliżu stadionu, boiska do koszykówki, placu zabaw, skateparku i domu kultury.

Wiele domów tuż obok przyszłego zakładu dopiero powstaje. Niektórzy dopiero kupili ziemię w Rzezawie i rozpoczęli budowę domu. Teraz będą sąsiadować z zakładem utylizującym odpady. Jak podkreślają – gdyby wiedzieli, że taka firma ma powstać  w tym miejscu, to z pewnością nie kupili by działki.

Interwencja – POLSAT

Interwencja to popołudniowy program reporterski o tematyce społeczno-interwencyjnej, nadawany codziennie od poniedziałku do piątku na antenie Telewizji Polsat.

foto: Maciej Mazur

Program Interwencja / IB

 

 

Podobne artykuły

Back to top button