ADV
blank
WiadomościWideo

Julka z Poręby Spytkowskiej pierwszym dzieckiem urodzonym w bocheńskim szpitalu w 2020!

Pierwszym dzieckiem jakie przyszło na świat w bocheńskim szpitalu w 2020 r. jest maleńka Julia. W dniu urodzin ważyła 2345 g i mierzyła 50 cm, a na świat przyszła 1 stycznia o godz. 1.05.

Dziewczynka jest drugim dzieckiem Państwa Joanny i Krzysztofa Schmidt, którzy są mieszkańcami Poręby Spytkowskiej! Co ciekawe to już kolejne dziecko z powiatu brzeskiego, które w ostatnich latach jako pierwsze urodziło się w bocheńskim szpitalu.

W piątek 3 stycznia wicestarosta powiatu bocheńskiego – Ryszard Drożdżak odwiedził bocheński szpital by spotkać się z rodzicami pierwszego dziecko urodzonego powiecie bocheńskim w 2020 roku. Włodarz powiatu wraz z dyrektorem szpitala złożyli również gratulacje rodzicom dziecka współdzielącego salę z Julką. Nikodem był bowiem ostatnim dzieckiem urodzonym w 2019 roku, a zarazem 1500 dzieckiem urodzonym w bocheńskim szpitalu. Chłopczyk, w tym przypadku mieszkaniec powiatu myślenickiego, urodził się o godzinie 9.25 w sylwestra. W chwili przyjścia na świat ważył 3360 i mierzył 53 cm. To pierwsze dziecko Państwa Eweliny i Dawida Szczypkowskich.

Od kilku lat Szpital Powiatowy w Bochni jest bardzo popularny wśród przyszłych mam z całego regionu. Mają ku temu swoje powody – przyszłe mamy doceniają m.in.  warunki panujące w szpitalu, pomoc w opiece nad dzieckiem, profesjonalizm i zaangażowanie personelu oraz lekarzy. O popularności oddziału noworodkowego w Bochni najlepiej świadczą liczby. W minionym 2019 roku w bocheńskim szpitalu urodziło się aż 1500 dzieci! (w 2018 roku 1466, a w 2017 roku 1454 dzieci urodziło się w bocheńskim szpitalu). Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni. Szpital Powiatowy im. bł Marty Wieckiej znalazł się na szóstym miejscu w Polsce w rankingu przygotowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku. Jednocześnie bocheńska porodówka – w tym zestawieniu zajęła pierwsze miejsce w Małopolsce.

Pisaliśmy o tym w artykule: W bocheńskim szpitalu można rodzić po ludzku – ten szpital polecają kobiety! <==

foto – Maciej Mazur

IB / Powiat Bocheński

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button