ADV
Wiadomości

Jurków. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Wspólna akcja profilaktyczna brzeskich policjantów, strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Jurkowie oraz ratowników wodnych na terenie kąpieliska „Chorwacja” w Jurkowie. Policjanci swoim udziałem w działaniach wpisują się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowaną pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W piątek (16.07.br.) policjanci rozmawiali z osobami przebywającymi na terenie akwenu oraz obsługą kąpieliska, na tematy związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą. Funkcjonariusze rozdawali ulotki promujące kampanię, w których umieszczone są porady dla wypoczywających oraz informacje dotyczące odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie. Mundurowi informowali o zasadach bezpiecznej kąpieli, wybieraniu miejsc do tego wyznaczonych, odpowiednim zachowaniu nad wodą i podczas korzystania ze sprzętu pływackiego.

Licznie zgromadzeni uczestnicy akcji chętnie rozmawiali z funkcjonariuszami na temat bezpieczeństwa. Dzieci za dobre odpowiedzi z zakresu bezpiecznej kąpieli i poruszania się po drogach otrzymały upominki w postaci rękawków, kół do pływania, okularów do pływania, które zostały sfinansowane przez Burmistrza Czchowa.  Dzieci zostały obdarowane również odblaskami, balonikami i słodyczami, a dorośli mogli zabrać ulotki profilaktyczne i zobaczyć jak wyglądają najbardziej popularne narkotyki (atrapy), które znajdowały się w walizce edukacyjnej przywiezionej przez policjantów.

Dorośli chętnie pokonywali w alkogoglach przygotowany przez policjantów slalom, aby na własnej skórze przekonać się, jak niebezpieczne może być wsiadanie za kierownicę auta po alkoholu.

Policjantka przypomniała zgromadzonym podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakich należy przestrzegać nad wodą, a dla dzieci mundurowi zorganizowali konkurs rysunkowy z nagrodami, którego tematem była oczywiście bezpieczna kąpiel wakacyjna. Policyjny gryf zachęcał dzieci do wzięcia udziału w konkursie filmowym „Artystyczny przewodnik” i życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button