ADV
EdukacjaWiadomościWideo
Trending

Od czwartku do soboty na placu Kazimierza Wielkiego Wirtualny Teatr Historii “Niepodległa”

Dzięki najnowszym technologiom w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym zobaczycie na własne oczy jak wyglądała Polska w pierwszych latach po odzyskaniu niepodległości! Nie zapominamy także o najmłodszych, na których czeka specjalny multimedialny kącik. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w 2022 roku odwiedzi 40 miejscowości w całej Polsce. W tym również Brzesko. Wystawa zawita do Brzeska od 28 do 30 lipca 2022 r.
Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne. Zwiedzanie stref trwa około pół godziny, do których należy dodać jeszcze czas na obejrzenie filmu VR.
🔹 CO ZOBACZYCIE?
Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zobaczycie w specjalnie przystosowanym samochodzie ciężarowym, w którym zwiedzicie szereg stref pokazujących historię pierwszych lat II RP. Poznacie artefakty ojców niepodległości i pamiątki po Legionach Polskich prezentowane jako hologramy. Mocnych wrażeń dostarczą projekcje fabularnego filmu VR „Wiktoria 1920”. Poszukiwaczy dowodów na kreatywność i innowacyjność Polaków zainteresuje makieta polskiego pawilonu, który zbudowano na Międzynarodowej Wystawie Sztuki Dekoracyjnej i Wzornictwa w Paryżu w 1925 roku. Całość wystawy zamyka strefa zabawy z fotobudką, która uwieczni i wyśle na podany adres mailowy Wasze zdjęcie z jednym z ojców niepodległości, oraz kino VR, w którym na specjalnych goglach można obejrzeć produkcje „Dża-Dża” (dramat wojenny o Jadwidze Jędrzejowskiej) i „Nie kochać w taką noc” (komedia muzyczna o Aleksandrze Żabczyńskim).
🔹 LOKALIZACJA
Plac Kazimierza Wielkiego
🔹 HARMONOGRAM
Dzień 1 / 28 lipca: 12:00 – 18:00
Dzień 2 / 29 lipca: 10:00 – 18:00
Dzień 3 / 30 lipca: 10:00 – 16:00
Wystawa jest dostępna także dla dzieci i dorosłych poruszających się na wózkach, dzięki specjalnie rozkładanej rampie. Osoby z niepełnosprawnościami mogą liczyć na pomoc obsługi Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa”.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem projektu jest PKN ORLEN.
Szczegóły i pełną trasę Wirtualnego Teatru Historii znajdziecie na stronie:
https://niepodlegla.gov.pl/niepodlegla-w-trasie/ <==


IPN / niepodlegla.pl

Podobne artykuły

Back to top button