ADV
Wiadomości

Już w niedzielę Turniej Sołectw Gminy Dębno / 24 lipca 2022 r.

W niedzielę 24 lipca 2022 r. o godz. 15:30 na placu przy Amfiteatrze w Dołach odbędzie się V Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Dębno. Podczas tegorocznych zmagań organizatorzy przygotowali dla uczestników następujące konkurencje: Na start, gąsienica, kangur, spacer na szczudłach, jajami do celu, przelewanie wody. Z pewnością nie zabraknie przy tym wielu emocji i sportowej rywalizacji

– W zawodach uczestniczyć mogą drużyny z poszczególnych sołectw z terenu naszej gminy.

Drużyny, zgłoszone do turnieju, rywalizując o miano najlepszej wsi, będą musiały się wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, ale również zręcznością i pomysłowością.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w wydarzeniu i do wspierania swojej reprezentacji – zachęcają organizatorzy turnieju.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy lokalne zespoły śpiewacze z terenu Gminy Dębno.  Na scenie zaprezentują się m.in. : „Dołowianie”, „Niedźwiedzoki”, „Ocalić od zapomnienia”. Wykonywane przez nich utwory cieszą się dużą popularnością. Zespoły pielęgnują tradycje ludowe odtwarzając regionalne pieśni i zapomniane przyśpiewki.

Podczas  Turnieju Sołectw wystąpi również KAPELA PODWÓRKOWA GULONY, która powstała na przełomie 2021 i 2022 r.. Kapela składa się z 8 muzyków  grających na gitarze, bandżo, klarnecie, trąbce, bębnie, tamburynie oraz harmonii polskiej. Pomysłodawcą i założycielem jest Tadeusz Malik.

Na scenie zaprezentuje się również zespół The Pajx – ekipa z Porąbki Uszewskiej.

Gwiazdą tegorocznego Turnieju Sołectw będzie Zespół Top Girls, który tworzą trzy ambitne i uzdolnione wokalnie dziewczyny: Justyna Lubas, Natalia Siemieniecka oraz Katarzyna Grabowska-Kupidura. Wokalistki pochodzą z trzech różnych części Polski: Rzeszów, Toruń i Warszawa. Grupa osiągnęła popularność dzięki utworom: ,,Mleczko”, ,,Jakbyś tak mnie zechciał”, „Zakochana”. Ponadto dziewczyny zrealizowały duet z zespołem Extazy do klubowego hitu ,,Sexi bomba” oraz nagrały romantyczną balladę pt. ,,Barwy uczuć” wspólnie z Marcinem Millerem z zespołu Boys.

Na Turniej Sołectw zaprasza wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, Dębińskie Centrum Kultury oraz Sołectwo Doły.

PROGRAM

godz. 14:00 Powitanie gości przed budynkiem OSP
godz. 14:15 Przemówienia
godz. 14:30 Przecięcie wstęgi i poświęcenie nowo wybudowanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz placu przy amfiteatrze
godz. 15:00 Występ Zespołu Niedźwiedzoki
godz. 15:30 Rozpoczęcie Turnieju Sołectw
godz. 17:30 Występ Zespołu Dołowianie
godz. 18:00 Występ Zespołu „Ocalić Od Zapomnienia”
godz. 18:30 Koncert ogniska muzycznego DCK
godz. 19:00 Podsumowanie – wręczenie dyplomów i statuetek
godz. 19:15 Występ kapeli podwórkowej „Gulony”
godz. 20:00 Zespół The Pajx
godz. 21:00 Występ gwiazdy wieczoru – TOP GIRLS
godz. 22:00 Zabawa taneczna

gminadebno.pl / IB

 

PLAKAT

blank

Podobne artykuły

Back to top button