ADV
blank
Wiadomości
Trending

Zostań jednym z nas „Wakacje z WOT”

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! Zachęcają małopolscy Terytorialsi. Najbliższe szkolenie wystartuje już pod koniec czerwca. Wśród małopolskich Terytorialsów niemałą grupę stanowią także mieszkańcy Powiatu Brzeskiego.
Już tylko dwa miesiące dzielą nas od wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – wstąp do WOT i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!
Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.
– Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Skierowany on jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu.
Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną.
Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła – podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz.
Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.
Jak zaznacza st. szer. Galica Dariusz  z 11 Małopolskiej Brygady OT – Wstąpiłem do wojsk OT Ponieważ jest to formacja działająca w bezpośrednim sąsiedztwie mojego domu, moich najbliższych, rodziny i znajomych..
Przez rok w czasie intensywnych szkoleń odświeżyłem to, czego nauczyłem się w wojsku przed laty i nabyłem nowych umiejętności (…).
To tutaj widzę stojących razem w jednym szeregu katolików, prawosławnych i ateistów, mężczyzn i kobiety… młodych i tych nieco bardziej doświadczonych wiekiem. To tutaj widzę ludzi różnych profesji, recepcjonistów, kucharzy, adwokatów, lekarzy, pracowników i pracodawców.
Wszyscy oni mają jeden wspólny mianownik, pragną służyć swoim lokalnym społecznościom, stąd dewiza “Zawsze gotowi, zawsze blisko.
Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.
Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem – https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/  !
Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji (zadzwoń – tel. 261-138-684, tel. 261-138-682, tel. 693-350-174)
W załączeniu informacja nt. nadchodzących terminów szkoleń.

11 MBOT

blank

blank

blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button