ADV
Powiat TarnowskiReligia

Już wkrótce w Tarnowie niezwykłe Misterium Bożonarodzeniowe na Placu katedralnym

Na Placu Katedralnym w Tarnowie chłopcy ze wspólnoty Cenacolo z Poręby Radlnej budują scenografie do Misterium Bożonarodzeniowego, które będzie wystawione w na Placu Katedralnym w dniach 25, 26 grudnia oraz 1 i 6 stycznia o godz. 16.30.

Na scenografię składa się szopa, w której urodził się Jezus, domek Maryi, ale też domek piekarza i karczma. Wszystko po to, aby opowiedzieć przy pomocy słów, muzyki i obrazu historię Bożego Narodzenia.

Poza misterium w szopie zostanie przedstawiona scena Bożego Narodzenia, poprzez figury św. Rodziny, trzech mędrców z wielbłądem, pasterzy i oczywiście Anioła ogłaszającego tę wielką nowinę.

Ostatni raz misterium będzie przedstawione 6 stycznia czyli w święto Trzech Króli. Wcześniej poprzedzi je Orszak Trzech Króli, który wyruszy z katedry po Mszy o godz. 12.00, a przejdzie ulicami starówki (Rynek, ul. Wekslarska, Brama Pilzneńska, Wałowa, Targowa, Bernardyńska) i zakończy się w Ogrodach OO. Bernardynów.

Wyrażam nadzieję, że przez to misterium i szopkę na Placu Katedralnym mieszkańcy Tarnowa, ale i goście, którzy w czasie świat będą odwiedzali nasze miasto, głębiej przeżyją tę wielką tajemnicę naszej wiary: „Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego dał, aby każdy kto w niego wierzy nie umarł, ale miał życie wieczne”. W dzisiejszych niespokojnych czasach bardzo potrzebujemy takiego przypomnienia. I wybrania się – jak pasterze – do Betlejem, aby zobaczyć Nowonarodzonego.

fot. ks. Marian Kostrzewa

diecezja.tarnow.pl

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Back to top button