ADV
Wiadomości
Trending

Gmina Szczurowa / Sukces akcji charytatywnej „Razem możemy więcej”

28 listopada 2021r. w przy kościołach: w Strzelcach Wielkich, Wrzępi i w Rajsku odbyły się kiermasze charytatywne. Celem zaplanowanych akcji była pomoc dla Leyli Robak z Bogucic chorej na rdzeniowy zanik mięśni.

Kilka dni przed tymi wydarzeniami okazało się, że dziewczynka otrzyma w Monachium refundację kosztów leczenie, które wyniosą ponad 9 milionów złotych. Jednak podjęte inicjatywy zostały zrealizowane, a zebrane środki finansowe zostały wpłacone na konto Fundacji „Serce dla Maluszka” i przeznaczone na jej rehabilitację oraz dalszy zakup sprzętu.

Inicjatorem i organizatorem akcji byli członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń”, Rodzice i Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich.

Do przedsięwzięcia przyłączyli się również:

Koło Gospodyń „Babska Biesiada” z Wrzępi,
Koło Gospodyń „Rajskie Jabłuszko” z Rajska,
Komunalne Przedszkole w Szczurowej oddział w Strzelcach Wielkich,
Stowarzyszenie „Złoty Kłos” i Sołectwo wsi Strzelce Wielkie.

W niedzielne przedpołudnie przed kościołami sprzedawane były bożonarodzeniowe ozdoby świąteczne i pyszne ciasta, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Kiermasz w Strzelcach Wielkich uatrakcyjnił piękny występ Orkiestry Dętej z Uścia Solnego.

Po raz kolejny społeczność parafii Strzelce Wielkie, Rajska i Wrzępi wykazała się wrażliwością i otwartym sercem. Dzięki ofiarności wielu osób udało się zebrać 16 305 zł 11 gr.

Dwa tygodnie wcześniej w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Strzelcach Wielkich odbyła się akcja „Kawiarenka dla Leyli Robak z Bogucic”, podczas której sprzedawano „słodkie cegiełki” przygotowane przez Panią Renatę Gałczyńską –Kłyś, mamę uczniów naszej szkoły. Wszystkie dzieci podczas trzydniowej akcji ofiarnie przekazywały swoje oszczędności i w ten sposób zgromadziły na pomoc chorej dziewczynce 3173 zł 20 gr oraz 20 centów.

Dziękujemy wszystkim za hojność i wielkie serca oraz za każdy najdrobniejszy gest i wsparcie, dzięki którym wszystkie przedsięwzięcia zakończyły się wielkim sukcesem, bo przecież każda wrzucona do skarbonki złotówka ratuje zdrowie i życie chorych dzieci.

Łącznie z kiermaszów i kawiarenki na konto Fundacji „Serce dla Maluszka” wpłacono 19 478zł 31 gr oraz 20 centów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu akcji charytatywnych.

Nad całością działań czuwały: Przewodnicząca Rady Rodziców pani Małgorzata Stachowicz i Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu „Pomocna Dłoń” pani Lucyna Łaptas.

Pamiętajmy, że „Razem możemy więcej!!!”.

Galeria zdjęć <==

PSP Strzelce Wielkie

Podobne artykuły

Back to top button