ADV
1
Wiadomości
Trending

Karambol na autostradzie A4. Rozbite 4 ciężarówki i osobówka / 1 października 2022 r.

W sobotę 1 października 2022 r. około godz. 1:30 na autostradzie A4, pas w kierunku Krakowa (487 km autostrady / węzeł autostradowy na wysokości Wierzchosławic) doszło do zderzenia czterech samochodów ciężarowych oraz jednego samochodu osobowego. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji. Utrudnienia trwały aż do godzin porannych – dopiero tuż przed godziną 7 na jezdni w kierunku Krakowa został otwarty pas awaryjny dla pojazdów, które utknęły w korku.

– W zdarzeniu wzięły udział dwa samochody ciężarowe oraz samochód osobowy. Na miejsce zdarzenia najechał kolejny samochód ciężarowy który staranował bariery w pasie rozdziału i przejechał na przeciwną jezdnię. Czwarty samochód ciężarowy, który brał udział w zdarzeniu miał uszkodzony zbiornik paliwa. Doszło do dużego wycieku paliwa – czytamy na profilu 112Tarnów.pl.

Na czas prowadzenia akcji ratowniczej oraz usuwania zniszczonych pojazdów występowały poważne utrudnienia w ruchu. Autostrada była nieprzejezdna przez kilka godzin w obu kierunkach. Na węzłach autostradowych w Brzesku i Wierzchosławicach Policja kierowała ruch na objazdy drogą krajową nr 94.

– Dzisiejszej nocy o godzinie 01:29 zostaliśmy zadysponowani zastępem GBARt Renault do dachowania samochodu osobowego na 487 kilometrze autostrady A4 w kierunku Krakowa. Po dojeździe na miejsce okazało się że po dachowaniu pojazdu doszło jeszcze do zderzenia z udziałem 4 samochodów ciężarowych.

Szczęśliwie, mimo poważnych zniszczeń pojazdów i infrastruktury drogowej obyło się bez osób poszkodowanych wymagających hospitalizacji. Wszyscy uczestnicy po przebadaniu przez przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego pozostały na miejscu.

Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdów i wycieków oleju napędowego oraz wsparciu służby drogowej w udrożnieniu jezdni celem odblokowania ruchu, który od samego początku był zablokowany w obu kierunkach – relacjonują przebieg akcji ratowniczej druhowie z OSP Wierzchosławice.

W akcji brały udział zastępy z PSP JRG-1 (2 zastępy) i JRG-2 Tarnów (3 zastępy), a także druhowie z OSP Wierzchosławice oraz OSP Łętowice. Na miejsce zadysponowano także Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję.


foto: OSP Wierzchosławie
IB / OSP Wierzchosławice

Podobne artykuły

Back to top button