ADV
Wiadomości

Kierowca Tira zatrzymany na lotnisku w Krakowie-Balicach

Podczas kontroli jednego z pojazdów wjeżdżających na teren krakowskiego lotniska doszło do wzbudzenia bramki radiometrycznej. Jak się okazało pojazdem, który zaalarmował służby była cysterna przewożąca płyn do odladzania samolotów.

Funkcjonariusze PSG w Krakowie-Balicach podjęli czynności kontrolne, a następnie wylegitymowali kierowcę tira. Po dokładnym sprawdzeniu cysterny, pojazd został uznany za bezpieczny. Mniej szczęścia miał jednak kierujący nim obywatel Litwy. Okazało się, że 36-letni mężczyzna na terytorium Polski popełnił wykroczenie z Ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi.

Kierowca cysterny poszukiwany był przez polski wymiar sprawiedliwości, w celu ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego. Wobec cudzoziemca orzeczona została kara zastępcza w postaci 30 dni pozbawienia wolności.

Po kilku nerwowych godzinach sprawdzeń oraz wnikliwej weryfikacji dokumentów, zszokowany kierowca z ulgą przyjął informację o możliwości zapłaty kary grzywny – w wysokości 5000 złotych – która uwolni go od przymusowej odsiadki. Tym samym obywatel Litwy, uniknął 30-dniowego pobytu w zakładzie karnym.

karpacki.strazgraniczna.pl

Podobne artykuły

Back to top button