ADV
Wiadomości
Trending

Chryzantemy przyozdobiły Sterkowiec / 6 listopada 2020 r. / zdjęcia

Pomimo, że za oknem już jesień – w wielu miejscach w  Sterkowcu pojawiły się kolorowe kwiaty. W ramach wsparcia producentów chryzantem, w piątek 6 listopada 2020 r. kwiaty trafiły pod przydrożne figury oraz na cmentarz wojenny. Dzięki tej akcji nacieszymy oko, podniesiemy ducha w tak trudnym dla wszystkich czasie oraz wesprzemy branżę ogrodniczą poszkodowaną ze względu na zamknięte na początku miesiąca cmentarze.

Koło Gospodyń Wiejskich ze Sterkowca skorzystało z możliwości nieodpłatnego pozyskania  kwiatów od producentów, którzy złożyli wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Całość koordynowała sołtys Sterkowca – Dorota Karaś, która wraz z grupą wolontariuszy rozdysponowała 160 doniczek chryzantem.

Kwiaty którymi udekorowano Sterkowiec pochodzą z gospodarstwa ogrodniczego w Gminie Borzęcin.

Za sprawą mieszkańców którzy zaoferowali swoją pomoc kwiaty trafiły pod figury w różnych częściach Sterkowca, a także na groby żołnierskie.

-Wraz z synem zawiozłem kwiaty na cmentarz wojenny w lesie. Przy okazji zabrałem stamtąd kilka worków wypalonych zniczy – mówi Krzysztof Turlej, który zawiózł kilkanaście doniczek z kwiatami na cmentarz nr 279.

sterkowiec.pl

foto: Dorota Karaś

 

🏵️ 6 listopada Koło Gospodyń Wiejskich Sterkowiec, włączyło się w akcję pomocy lokalnym ogrodnikom. Pięknie chryzantemy…

Opublikowany przez Dorotę Karaś Poniedziałek, 9 listopada 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button