ADV
blank
Wiadomości
Trending

Święto Niepodległości – wywieśmy biało-czerwone flagi! / 11 listopada 2020 r.

Epidemia koronawirusa, oraz duże obostrzenia jakie wprowadzono w poruszaniu się i organizacji wydarzeń powoduje, że 11 listopada 2020 r. będzie inny niż w latach ubiegłych. Zabraknie wspólnego śpiewania, przemarszów i uroczystości patriotycznych. Część samorządów planuje jedynie skromne uroczystości religijno-patriotyczne.

Zamiast tego możemy zamanifestować swoją postawę patriotyczną wywieszając biało-czerwoną flagę. Zachęcamy do tego wszystkich naszych czytelników. 11 listopada biało – czerwone flagi powinny przyozdobić nie tylko budynki państwowe i samorządowe, ale także siedziby firm oraz każdy polski dom.

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

Czujesz atmosferę Narodowego Święta Niepodległości? Podziel się swoimi zdjęciami w biało-czerwonych barwach! Udostępniajcie je na naszym profilu FB.

Flaga narodowa to jeden z symboli państwowych – oficjalny znak symbolizujący suwerenność państwa. Biało-czerwona flaga to symbol dumy z naszej historii – to symbol wspólnoty narodowej. Biało-czerwony sztandar to symbol Polski, Polaków i wszystkiego co się z polskością wiąże. Pod tymi barwami nasi przodkowie walczyli o wolność, a w czasach pokoju budowali dobrobyt kraju. W najwspanialszych i najtrudniejszych momentach naszych dziejów zawsze obecna była biel i czerwień, barwy naszej narodowej flagi. Flagę powinniśmy traktować z godnością, tak jak z czcią podchodzimy do naszej przeszłości i przodków.

Polska flaga wywodzi się z herbu. Biel jest odwzorowaniem białego Orła, zaś czerwień pochodzi z tarczy herbowej. Biel to duchowa czystość, zaś czerwień to odwaga i waleczność. Nasza kolorystyka mówi więc kim jesteśmy, a raczej kim powinniśmy być – oraz jaki jest ideał Polaka.

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button